Tenisz: Paula Badosa Maria Szakkarit is legyőzte a vb-n

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
2021.11.14. 00:07
Paula Badosa két meccs után is hibátlan a vb-n (Fotó: AFP)
A spanyol Paula Badosa két játszmában legyőzte a görög Maria Szakkarit, ezzel második meccsét is megnyerte a mexikói Guadalajarában zajló női tenisz-világbajnokságon, a Chichén Itzá-csoportban.

A világranglistán tizedik Badosa az első szettben rövidítésben múlta felül a rangsorban hatodik riválisát. A másodikban gyorsan brékelőnybe került a spanyol, de 4:3 után Szakkari visszavette a brékelőnyt, de Badosa rögtön újra elnyerte adogatását, majd egy kiélezett játékban kiszerválta a két óra hat perces mérkőzést.

Badosa ezzel két győzelemmel, míg Szakkari egy sikerrel és egy vereséggel áll.

A Teotihuacán elnevezésű másik csoportban az észt Anett Kontaveit két győzelemmel áll az élen, a cseh Karolína Plískovának és a spanyol Garbine Muguruzának egy sikeres mérkőzése van, a cseh Barbora Krejcíková mindkét eddigi találkozóján kikapott.

A vb-nek eredetileg a kínai Sencsen adott volna otthont, de a koronavírus-járvány miatt a WTA erre az alkalomra Guadalajarába helyezte át a nyolcfős tornát.

A négyes csoportokból a körmérkőzések után az első két-két játékos jut majd az elődöntőbe.