Tenisz: nem fért bele a rengeteg hiba, Djokovics kiesett Monte-Carlóban

M. D.M. D.
2022.04.12. 19:05
Novak Djokovicsra rá sem lehetett ismerni (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics három játszmában, 6:3, 6:7, 6:1-re kikapott a spanyol Alejandro Davidovichtól a monte-carlói salakpályás ATP 1000-es tenisztorna második fordulójában.

Másfél hónapos kihagyás után Monte-Carlóban tért vissza a pályára Novak Djokovics. A szerb klasszis idén eddig csak a dubai 500-ason indult – azon a negyeddöntőben búcsúzott Jirí Veselyvel szemben –, az Australian Opent és a két egyesült államokbeli (Indian Wells, Miami) Masters-tornát azonban kénytelen volt kihagyni, mert nincs beoltva a koronavírus ellen.

Dacára annak, hogy hosszú ideje a városban él, Djokovics egyáltalán nem mozgott otthonosan a monte-carlói salakon, az első játszmát úgy veszítette el 6:3-ra, hogy Alejandro Davidovich háromszor is elvette az adogatását. A világranglista 46. helyén álló 22 éves spanyol fiú a második szettet is jól kezdte, 3:0-ra is vezetett már, és ezt követően még kétszer brékelte a világelsőt, de a szerb így is kiharcolta a rövidítést, amelyben 6–5-nél egy fantasztikus tenyeres elütéssel értékesítette a játszmalabdáját.

Hiába kerülhetett volna lélektanilag fölénybe, Djokovics a döntő szett elején újra elveszítette a szerváját, majd 1:2 után a következő négy gémet is, így végül úgy kapott ki 2 óra 54 perces mérkőzésen, hogy 51 ki nem kényszerített hibát ütött, és összesen kilencszer (!) bukta el az adogatását, ami eddig példátlan volt a pályafutásában a két nyert szettig tartó mérkőzéseket tekintve.

Davidovich karrierje eddigi legnagyobb sikerét könyvelte el, életében másodszor győzött le top 10-es játékost – tavaly ugyanitt Matteo Berrettinit verte meg. A spanyol játékos a harmadik fordulóban a belga David Goffinnel vagy a brit Daniel Evansszel játszik majd.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 802 475 euró, salak)