Tenisz: Nagy Péter megvédte címét az országos bajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2015.08.17. 14:00
A címvédő Nagy Péter nyerte meg a 4.5 millió forint összdíjazású tenisz országos bajnokság férfi versenyét, miután a hétfői döntőben legyőzte Tóth Csongort.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a budapesti Golden Ace Sport & Tennis Clubban rendezett torna fináléjában a Fagyas Team versenyzője 6:1, 6:1, 6:1-re diadalmaskodott.

Nagy Péter volt júliusban a bosnyákok ellen 3–2-re megnyert siófoki Davis-kupa-párharc hőse, újoncként ugyanis a mindent eldöntő meccsen három sima szettben megverte a nála 555 hellyel előrébb rangsorolt ellenfelét.

A hatszoros bajnok Balázs Attila – aki a nyitó körben a négyszeres győztes, 43 éves Noszály Sándort múlta felül – az ob elődöntőjében nem állt ki Tóth Csongor ellen.

A nőknél vasárnap – az idén Stollár Fannyval junior páros wimbledoni bajnok – Gálfi Dalma 7:5, 6:2-re megverte Fekete Lilit a fináléban, és első ob címét ünnepelhette.