Tenisz: Nadal bajban volt, frappáns válasszal rukkolt elő

2014.05.15. 19:21
Rafael Nadal három játszmában nyert Mihail Juzsnij ellen a római salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Nadal a Simon elleni nyögvenyelős győzelme után ismét háromjátszmás csatába bonyolódott. Az első szettet 5:3-as előnyről bukta el, a másodikban pedig 2:0-ra vezetett ellene Juzsnij. Ezután azonban a spanyol sorozatban 11 játékot húzott be, és 6:0-ra is megnyerhette volna a döntő játszmát, de első mérkőzéslabdájával nem tudott élni. A saját adogatásánál már lezárta a meccset, így továbbjutott.

Nadal negyeddöntős ellenfele Andy Murray lesz, aki a Jürgen Melzer elleni 7:6, 6:4-es győzelmével ünnepelte 27. születésnapját.

A világranglista 19. helyén álló Tommy Haas több mint egy év után tudott újra top 10-es játékost megverni. Áldozata a 3. kiemelt Stanislas Wawrinka volt, aki nagyban saját magának köszönheti kiesését, hiszen 40 ki nem kényszerített hibával segítette német ellenfelét.

A hölgyeknél nincs már versenyben Marija Sarapova, akit Ana Ivanovics búcsúztatott, a Grand Slam-győztesek közül pedig búcsúzott még Samantha Stosur és Francesca Schiavone is.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (2 884 675 euró, salak)