Tenisz: Murray hét meccslabdát hárított az őrült tie-breakben

2017.03.02. 20:15
Andy Murray (feketében) idegei rendben voltak Philipp Kohlschreiber ellen (Fotó: AFP)
Andy Murray nem mindennapi rövidítést hozó találkozón 6:7, 7:6, 6:1-re nyert Philipp Kohlschreiber ellen a dubai kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében. A világelső skót hét mérkőzéslabdát hárított.

Andy Murray az első két játszmában Roger Federert idézte, aki szerdán jobbnál jobb helyzetekből bukta el a szetteket Jevgenyij Donszkojjal szemben. A skót az első szett rövidítését 4–2-es vezetésről veszítette el 7–4-re, majd hiába szerválhatott a második játszmáért, újfent tie-breakre kényszerült. De milyenre! Murray hét mérkőzés-, Kohlschreiber hét szettlabdát hárított. A világelső a nyolcadik lehetőségével már élni tudott, 20–18-ra megnyerte a rövidítést, a döntő játszmában pedig már nem volt kérdéses a sikere.

Ez volt a legtöbb pontot hozó tie-break a 2007-es Australian Openen lejátszott Jo-Wilfried Tsonga–Andy Roddick mérkőzés óta, amelyen Tsonga szintén 20–18-ra nyerte meg a rövidítést – majd négy játszmában kikapott.