Tenisz: Medvegyev harmadszor nyert Masters-tornát

M. D.M. D.
2020.11.08. 17:50
Danyiil Medvegyev a párizsi Masters-torna bajnoka (Fotó: AFP)
Danyiil Medvegyev 2 óra 7 perces mérkőzésen, három játszmában (5:7, 6:4, 6:1) legyőzte a német Alexander Zverevet a párizsi kemény pályás ATP 1000-es tenisztorna vasárnapi döntőjében, ezzel életében harmadszor Masters-versenyt.
FUCSOVICS AZ U21-ES VILÁGBAJNOKKAL KEZD SZÓFIÁBAN

Az olasz Jannik Sinnerrel kezd Fucsovics Márton a jövő heti szófiai kemény pályás ATP 250-es tornán. A világranglistán 52. magyar játékos kedden vívja első fordulós mérkőzését az őt nyolc hellyel megelőző tinédzser ellen.

A két játékos eddig egyszer találkozott, a januári Australian Open második fordulójában a 28 éves Fucsovics 6:4, 6:4, 6:3-ra verte meg 19 esztendős riválisát, aki tavaly megnyerte az U21-es világbajnokságot.

A férfi mezőny túlnyomó része számára a bulgáriai viadal lesz az utolsó idén, utána ugyanis már csak a nyolcfős londoni ATP-vb van hátra a koronavírus-járvány miatt lerövidült versenynaptárban.

MTI

Nem az orosznak kedvezett a meccs előtt a két játékos egymás elleni örökmérlege, hiszen az eddigi hat összecsapásukból ötöt Zverev nyert meg, fedett pályán pedig 2–0-ra vezetett a német, aki tavaly a londoni ATP-világbajnokságon is megverte Medvegyevet – és amelyen idén is megmérkőzhetnek, mindketten kiharcolták ugyanis a részvétel jogát.

A legutóbbi tizenkét meccsét megnyerő, Kölnben két tornagyőzelemmel is gazdagodó Zverev az első játszmát egy jól időzített brékkel 7:5-re megnyerte, a másodikban azonban a legrosszabbkor, 4:4-nél elveszítette az adogatását, amelyet követően Medvegyev egy love gémmel egyenlített.

A döntő szettben Medvegyev már egyértelműen a német fölé kerekedett, akinek esetleg akkor lehetett volna esélye, ha 0:1-nél, az elveszített adogatójátéka után kihasználja a négy bréklabdája egyikét.

Nem használta ki, innentől pedig az orosz versenyző nem ismert kegyelmet.

A találkozó 2 óra 7 percig tartott.

A DÖNTŐ ÖSSZEFOGLALÓJA

Medvegyev a cincinnati és a sanghaji viadal tavalyi megnyerése után életében harmadszor nyert ATP 1000-es tornát, és Marat Szafin (2000, 2002, 2004), Nikolaj Davigyenko (2006), valamint Karen Hacsanov (2018) után ő a párizsi Masters-verseny történetének negyedik orosz bajnoka.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (4 289 970 euró, kemény pálya)