Tenisz: Federer izgalmas mérkőzésen győzte le Goffint

2019.10.10. 15:23
Roger Federer megküzdött David Goffinnel Sanghajban (Fotó: AFP)
A svájci Roger Federer nagy meccset játszott a belga David Goffinnel a sanghaji férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében

Az első szettben előbb Federernek 5:4-es előnyét követően egy, majd Goffinnak 6:5-ös előnyénél három szettlabdája volt, de végül a rövidítésre maradt a döntés. Abban a belga előbb elbukta két újabb szettlabdáját, majd a svájci kihasználta az elsőt. A második játszmában 3:3 után Federer brékelőnyhöz jutott, amelyből le is tudta zárni az 1 óra 54 percig tartó meccset.

A világelső Novak Djokovics és Matteo Berrettini is két játszmában jutott a legjobb nyolc közé.

A harmadik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev a kanadai Vasek Pospisilt győzte le két szoros játszmában, míg a 10. helyen rangsorolt olasz Fabio Fognini simán verte a hetedik kiemelt, szintén orosz Karen Hacsanovot.