Tenisz: Houdini is megirigyelné, amit a 26 éves játékos művelt

2016.02.13. 19:03
A szlovák Martin Klizan három szettben (6:7, 7:6, 6:2) megverte a francia Nicolas Mahut-t a rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna elődöntőjében, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba.

A szlovák játékost az ATP hivatalos Facebook-oldalának szerkesztői Harry Houdini szabadulóművészhez hasonlították – nem ok nélkül.

A 26 esztendős versenyző a Roberto Bautista-Agut elleni negyeddöntőt öt meccslabdáról fordította meg, míg a legjobb négy között a francia Nicolas Mahut-vel szemben három mérkőzéslabdát hárított, mielőtt kiharcolta a döntő játszmát.

A világranglista 43. helyén álló Klizan pályafutása során először jutott be ATP 500-as torna fináléjába.

A hölgyek szentpétervári versenyén az első két kiemelt, vagyis a svájci Belinda Bencic és a korábban Babos Tímeát is búcsúztató olasz Roberta Vinci játssza a döntőt. A 18 esztendős Bencic a vasárnapi meccs eredményétől függetlenül hétfőtől top 10-es játékosnak mondhatja magát.