Tenisz: 2:6, 3:5-ről, öt meccslabdát hárítva nyert

2015.06.10. 23:15
Pályafutása során először jutott be a legjobb nyolc közé a hazai közönség előtt szereplő Robin Haase a hollandiai ’s-Hertogenboschban zajló füves pályás tenisztorna férfi versenyében.

A szabadkártyával induló játékos szerdán 83 perc alatt nyert a hetedik helyen kiemelt spanyol Fernando Verdasco ellen, a negyeddöntőben pedig a horvát szervakirállyal, Ivo Karloviccsal találkozik.

A kiemeltek közül egyébiránt egyedül Karlovic örülhetett ma Hollandiában, Vasek Pospisil és Guillermo Garcia is kikapott Verdaso mellett.Ivo Karloviccsal találkozik.

A negyedik helyen kiemelt Gaël Monfils bejutott a legjobb nyolc közé az 575 ezer euró (180 millió forint) összdíjazású stuttgarti füves pályás tenisztornán. A francia teniszező az osztrák Andreas Haider-Maurert búcsúztatta két, rövidítéssel zárult játszmában. Az ellenfele a következő körben a hatodik kiemelt német Philipp Kohlschreiber lesz, aki a lengyel Jerzy Janowiczot búcsúztatta két felvonásban.

A harmadikként rangsorolt spanyol Feliciano López viszont búcsúzott, miután három szettben kikapott az ausztrál Samuel Grothtól.

A nottinghami női viadalon a világranglista 61. helyén álló román Monica Niculescu nem állt fényesen a fehérorosz Olga Govorcova (127.) ellen, utóbbinak 6:2, 5:3-nál adogatóként két, 5:4-nél pedig fogadóként három meccslabdája is volt. Hiába. A döntő szettben a román hamar előnybe került, de 4:3-as előnyénél ő is elveszítette adogatását, ezt pedig három brék követte, mielőtt Niculescu 3 óra 1 perc után lezárta a meccset.

ATP 250-ES TORNA, ’S-HERTOGENBOSCH (604 155 euró, fű)