Tenisz: Fucsovics nem bírt a US Open-negyeddöntős ellenfelével

2021.11.10. 18:38
Fucsovics Márton három szettben maradt alul holland ellenfelével szemben Stockholmban (Fotó: AFP, archív)
A legjobb 16 között búcsúzott a stockholmi ATP-tornától Fucsovics Márton. A magyar teniszező három szettben maradt alul a világranglista 61. helyén álló Botic van de Zandschulppal szemben. A holland 2 óra és 58 perc alatt kerekedett felül.

A világranglista 61. helyén álló holland augusztus végén a US Openen negyeddöntőig jutott, ezúttal egy valamivel kisebb presztízsű tornán volt minimum ugyanez a terve: Stockholmban Fucsovics Márton igyekezett útját állni.

Az első játszma végig szorosan alakult, s bár Fucsovics 3:2-nél brékelni tudta ellenfelét, ez az előny nem tartott sokáig, 4:4-nél már ismét egálra álltak a felek. Végül rövidítés döntött az első játszmáról – a holland javára.

A második szettre Fucsovics jelentősen feljavult második szervából (az elsőkkel addig sem volt gond, 80 százalékban nyerte a pontjait és ütött három ászt is az első játszmában), ez pedig kulcsfontosságúnak bizonyult. A magyar teniszező 3:0-val kezdett, s ezúttal nem adta le a brékelőnyt, 48 percnyi játékkal 6:3-ra nyerte a szettet.

Jöhetett a harmadik – újfent szorosan alakuló – játszma. Fucsovicsnak ugyan az első és a hetedik gémnél is volt bréklabdája, ezek egyikét sem tudta beütni. Az igazsághoz tartozik az is, 26 éves ellenfele szintén többször közel járt ahhoz, hogy elvegye a magyar adogatójátékát, de Fucsovics ugyancsak hárítani tudta a bréklabdákat. 6:5 után a rövidítés volt a tét az ATP-világranglista 40. helyén álló teniszezőnk számára, aki azonban nem kezdte jól a gémet, és hiába jött vissza semmi 30-ról, az első brék- és így meccslabda hárítása után a másodikat már nem tudta kivédekezni.

Van de Zandschulp 2 óra és 58 perc alatt győzött és készülhet a negyeddöntőre.

ATP 250-ES TORNA, STOCKHOLM (711 275 euró, kemény pálya)