Tenisz: Federer lesöpörte Coricot, Cicipasszal döntőzik

2019.03.01. 19:03
Federer szombaton a 100. ATP-tornagyőzelméért lép pályára (Fotó: AFP)
A 100. ATP-tornagyőzelmére hajtó Roger Federer két sima játszmában (6:2, 6:2) legyőzte a horvát Borna Coricot a dubai kemény pályás verseny pénteki elődöntőjében, ezzel bejutott a szombati fináléba, amelyben az őt az Australian Open negyedik fordulójában kiejtő Sztefanosz Cicipasszal csap össze.

A dubai versenyt eddig hétszer, legutóbb 2015-ben megnyerő Roger Federer a csütörtöki negyeddöntőben Fucsovics Mártont csak nagy csatában, 1 óra 56 perces meccsen tudta legyűrni, Borna Coricot azonban a pénteki elődöntőben nagyon simán, 67 perc alatt elintézte.

Pedig az előzmények ismeretében egyáltalán nem volt biztos, hogy a svájci klasszis megveri a nála 15 évvel fiatalabb horvátot – pláne nem ennyire könnyedén –, hiszen a felek legutóbbi két mérkőzését Coric nyerte. Ezúttal azonban Federer nem kegyelmezett, még a második adogatásainál is 68 százalékos hatékonysággal nyerte meg a pontokat (az elsőknél 80 százalékban), miközben Coric az első szerváit is csak 54 százalékban (20/37) tudta pontra váltani.

A legnagyobb különbség tehát a két teniszező adogatójátékában volt, Federer minden fogadógémében eljutott legalább két pontig, ő viszont bréklabdáig sem engedte a horvátot.

Federer a tizedik dubai döntőjében szombaton Sztefanosz Cicipasszal csap össze, akinek van miért visszavágnia, hiszen a görög az idei Australian Openen a legjobb 16 között emlékezetes meccsen megverte őt.

A 20 éves Cicipasz a pénteki elődöntőben a francia Gaël Monfilst győzte le szett- és brékhátrányból felállva, 47 nyerőt ütve, ezzel sorozatban a nyolcadik győzelmét aratta az ATP Touron, és hétfőtől életében először top 10-es játékosként jegyzik a világranglistán. De Monfils sem lehet teljesen csalódott – bár hiányérzet nyilván maradt benne –, hiszen a jövő hét elején visszakerül az első húszba az ATP rangsorában.

A szombati döntőre magyar idő szerint 16 órától kerül sor.

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 887 895 dollár, kemény pálya)