Tenisz: Federer ausztrállal kezd, Djokovicsék kiestek

2018.03.23. 08:59
A világelső Roger Federer a 21 éves Thanasi Kokkinakisszal találkozik a miami kemény pályás Masters-torna második fordulójában, mivel az ausztrál teniszező két szettben legyőzte a francia Calvin Hemeryt az első körben.

A címvédő svájcinak legalább a negyeddöntőig talpon kell maradnia ahhoz, hogy a miami 1000-es torna után is megőrizze világelsőségét. Ha Federer legyőzi Kokkinakist – akivel korábban egyszer sem játszott –, akkor a harmadik fordulóban spanyol riválissal, Fernando Verdascóval vagy Guillermo García Lópezzel találkozik, míg a negyedik körben a 16. kiemelt Pablo Carreno Busta, a 18.-ként rangsorolt Adrian Mannarino, az üzbég Denis Istomin vagy az amerikai Steve Johnson várhat rá.Fernando Verdascóval vagy Guillermo García Lópezzel találkozik, míg a negyedik körben a 16. kiemelt Pablo Carreno Busta, a 18.-ként rangsorolt Adrian Mannarino, az üzbég Denis Istomin vagy az amerikai Steve Johnson várhat rá.

A negyeddöntőben már a dél-afrikai Kevin Andersonnal (6.) vagy a cseh Tomás Berdychhel (10.), míg az elődöntőben a német Alexander Zverevvel (4.) is összecsaphat Federer.

A nőknél a világelső Simona Halep szetthátrányból felállva győzte le a szerencsés vesztesként főtáblára jutó francia Océane Dodint, a spanyol Garbine Muguruza játék nélkül jutott tovább, a háromszoros bajnok Viktorija Azarenkának pedig elég volt egy játszmát nyernie a US Open-döntős Madison Keys ellen, az amerikai ugyanis a második szettben feladta a mérkőzést.

A férfi párosok versenyében a Novak Djokovics, Viktor Troicki szerb kettős 4:6, 7:5, 10–3-ra kikapott a Nikola Mektic, Alexander Peya horvát, osztrák duótól.

WTA-TORNA, MIAMI (7 972 535 dollár, kemény pálya)
EGYES, 2. FORDULÓ
Halep (román, 1.)–Dodin (francia) 3:6, 6:3, 7:5
A. Radwanska (lengyel, 30.)–Van Uytvanck (belga) 6:3, 7:6 (7–4)
Riske (amerikai)–Garcia (francia, 7.) 6:3, 6:1

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (8 909 960 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ
Kokkinakis (ausztrál)–Hemery (francia) 6:1, 6:2
García López (spanyol)–Sandgren (amerikai) 7:6 (7–3), 7:6 (8–6)
Johnson (amerikai)–Estrella Burgos (dominikai köztársaságbeli) 6:3, 6:3
Istomin (üzbég)–Kecmanovics (szerb) 7:5, 6:4
Nisioka (japán)–De Minaur (ausztrál) 6:2, 6:4
Tiafoe (amerikai)–Kicker (argentin) 6:3, 7:6 (7–4)
Copil (román)–Kukuskin (kazah) 7:6 (7–2), 6:4
Baszilasvili (grúz)–Fabbiano (olasz) 1:6, 6:2, 7:5
Medvegyev (orosz)–Cicipasz (görög) 2:6, 6:4, 6:2
Donszkoj (orosz)–Bedene (szlovén) 7:5, 6:4
Lajovics (szerb)–Zeballos (argentin) 3:6, 7:6 (7–2), 6:4
Kuhn (spanyol)–D. King (barbadosi) 7:6 (7–4), 6:4
Albot (moldovai)–Berankis (litván) 6:1, 4:6, 7:6 (7–4)
Shapovalov (kanadai)–Troicki (szerb) 6:3, 6:7 (4–7), 7:6 (8–6)
L. Mayer (argentin)–Young (amerikai) 3:6, 6:4, 6:2
Bhambri (indiai)–Basic (bosnyák) 7:5, 6:3

PÁROS, 1. FORDULÓ

Barty, Vandeweghe (ausztrál, amerikai)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.) 3:6, 6:2, 10–4