Tenisz: Federer a 16 között; a kanadai csodatini kiesett

2019.03.25. 23:26
Roger Federer a harmadik fordulós meccsét könnyebben nyerte meg, mint az előző, Radu Albot ellenit (Fotó: ATP)
Bejutott a legjobb tizenhat közé a Miamiban zajló kemény pályás mestertornán Roger Federer, aki a verseny harmadik fordulójában a szerb Filip Krajinovicsot verte meg két játszmában. A hölgyeknél kiesett az Indian Wells-i viadal győztese, a 18 éves Bianca Andreescu.

A miami 1000-es versenyt eddig háromszor (2005, 2006, 2017) megnyerő Federer az első szettben hamar brékhátrányba került az előző fordulóban honfitársát, Stan Wawrinkát búcsúztató Krajinovics ellen, de az elveszített adogatójátéka után egy hosszú gém végén visszavette a szerváját, majd 6:5-nél egy újabb brékkel megnyerte a játszmát.

A második felvonást Federer már végig uralta, 3:0-val indított – így sorozatban öt játékot nyert meg –, és 5:3-nál könnyedén kiszerválta a mérkőzést. A találkozó 90 percig tartott.

A svájci – aki 3–0-ra alakította a Krajinovics elleni örökmérlegét – a nyolcaddöntőben Danyiil Medvegyevvel csap össze.

A nőknél 6:1, 2:0-s hátrányban vállsérülés miatt feladta negyedik fordulós, Anett Kontaveit elleni mérkőzését az Indian Wells-i torna győztese, a 18 éves Bianca Andreescu, akinek így megszakadt a tízmeccses győzelmi sorozata. A kanadai lánynak a Fed-kupában lejátszott találkozókat is beleszámítva idén ez volt a 35. mérkőzése, a mérlege 31–4-re módosult.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (9 314 875 dollár, kemény pálya)