Tenisz: szerb módi, Djokovics és Jankovics is a végén darált

2015.08.20. 23:11
A világelső szerb Novak Djokovics és a svájci Stan Wawrinka is döntő szettet hozó mérkőzésen jutott tovább a cincinnati férfi tenisztornán.

A 18 nyerőt ütő szerb a 13. kiemelt belga David Goffint győzte le – a döntő szettben 0:3 urán sorozatban hat játékot megnyerve –, így továbbra is életben tartotta esélyét, hogy első játékosként mind a kilenc ATP 1000-es tornán diadalmaskodjon.

Az ötödik kiemelt Wawrinka a horvát Ivo Karloviccsal csapott össze, és három rövidítéses játszmát követően jutott tovább. A svájcinak 2 óra 37 percre volt szüksége, valamint 35 nyerő ütésre a sikerhez.

A két győztes a következő körben egymással találkozik, pályafutásuk során a 22. alkalommal, az idei Roland Garros döntője óta viszont először. Mint ismert, akkor a svájci meglepetésre legyőzte a világelsőt, akinek így továbbra sem jött össze a karrier Grand Slam. Az örökmérleg így is Djokovicsnak kedvez, nem is kicsit: 17–4-re vezet a szerb klasszis.

Az idei döntő rövidítéseket tekintve már 0–6-ra álló Karlovic a vereség ellenére sem lehet csalódott, ugyanis jövő héten, 2008 októbere óta először, a top 20-ban lesz a neve, 36 évesen és 5 hónaposan ő lesz a legidősebb, akinek ez összejön Jimmy Connors 1990-es tette óta.

A korábbi világelső szerb Jelena Jankovics honfitársához, Djokovicshoz hasonlóan a végére lendült igazán bele, a döntő szettben 2:5-ről fordított.

ATP 1000-ES TORNA, CINCINNATI (3 826 655 dollár, kemény pálya)