Tenisz: Bondárnak nem sikerült a bravúr a világranglista-3. ellen

M. D.M. D.
2022.04.07. 07:27
Bondár Anna két játszmában kikapott a világranglistán harmadik spanyol Paula Badosától a charlestoni salakpályás WTA 500-as tenisztorna második fordulójában.

A magyar lány – akit jelenleg a 73. helyen jegyeznek a WTA rangsorában – a negyven percig tartó első szett során csak egy játékot nyert a vele egyidős, hozzá hasonlóan 24 éves spanyol riválisával szemben (1:6), de a másik hat gémben háromszor is eljutott 40–40-ig.

A második játszma elején, 2:2-es állásnál, valamivel több mint 70 perc játék után az eleredő eső miatt félbeszakadt a találkozó. Miután folytatták a meccset, Bondár egyből elveszítette az adogatását, ám aztán egyenlített, majd 3:3-nál bréklabdát hárított, 4:4-nél azonban Badosa újra brékelte őt, s innen a magyar lány már nem tudott visszakapaszkodni (4:6).

A mérkőzés 1 óra 35 percig tartott.

A Charlestonban tavaly elődöntős spanyol hölgy a harmadik fordulóban az amerikai Claire Liuval (89.) csap majd össze.

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva tekintheti meg!

WTA 500-AS TORNA, CHARLESTON (888 636 dollár, salak pálya)

Kalinyina (ukrán)–Ribakina (kazah, 5.) 6:4, 2:6, 6:4
Bencic (svájci, 10.)–Fruhvirtová (cseh) 6:1, 7:6 (8–6)
Liu (amerikai)–Csang Suaj (kínai, 16.) 7:5, 2:6, 6:4
Kanepi (észt)–Frech (lengyel) 7:5, 6:3
Alekszandrova (orosz)–Cseng Csin-ven (kínai) 2:6, 7:5, 5:2-nél Cseng Csin-ven feladta
Begu (román)–Tomljanovic (ausztrál, 14.) 6:2, 6:3