Tenisz: Bondár Anna párosban búcsúzott Isztambulban

2022.04.19. 19:13
Bondár párosban búcsúzott Isztambulban (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az osztrák Dominic Thiem az első fordulóban búcsúzott az 534 ezer euró (200 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztornán. Az egyesben már nyolcaddöntős Bondár Anna párosban kiesett a 251 ezer dollár (86.8 millió forint) összdíjazású, isztambuli salakpályás női tenisztornán – írja az MTI.

ATP BELGRÁD

A világranglista korábbi harmadik, jelenlegi 54. helyezettje kedden az ausztrál John Millmantól kapott ki három szettben, 2 óra 35 perces mérkőzésen.

A 2020-as amerikai nyílt bajnokságon győztes Thiem tavalyi csuklósérülése után kilenc hónappal március végén, a marbellai challengertornán szerepelt először és ott is az első fordulóban kikapott, majd rögtön azt követően pozitív lett a koronavírustesztje. Az osztrák játékos legutóbb tavaly május közepén nyert hivatalos mérkőzést, akkor Fucsovics Mártont győzte le Rómában.

WTA ISZTAMBUL

Az egyéni világranglistán legelőkelőbb helyen jegyzett (72.) magyar játékos és párja, a cseh Renata Vorácová az első fordulóban a Natela Dzalamidze, Kamilla Rahimova orosz kettőssel csapott össze és alig egy óra alatt, két játszmában veszített.

Bondár kedden egyesben a cseh Tereza Martincovát legyőzve jutott be a második körbe, amelyben szerdán a spanyol Nuria Párrizasszal (54.) mérkőzik majd meg.

ATP BARCELONA

A második helyen kiemelt norvég Casper Ruud és a negyedikként rangsorolt brit Cameron Norrie is bejutott a nyolcaddöntőbe a 2.66 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

Ruud a második fordulóban, kedden az amerikai Brandon Nakashimát győzte le két szettben, Norrie pedig a fehérorosz Jegor Geraszimov ellen nyert három játszmában, 2 óra 39 perces mérkőzésen.

WTA STUTTGART

Udvardy Panna és a német Vivian Heisen párosa a nyolcaddöntőben búcsúzott a 611 ezer euró (229.7 millió forint) összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztornán.

A magyar, német duó kedden a Cristina Bucsa, Tamara Zidansek spanyol, szlovén kettőstől kapott ki két szettben, 75 perces mérkőzésen.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (597 900 euró, salak)
1. FORDULÓ
Millman (ausztrál)–Thiem (osztrák) 6:3, 3:6, 6:4
Lehecká (cseh)–Laaksonen (svájci) 6:2, 7:5
Djere (Györe, szerbiai)–Medjedovics (szerb) 6:4, 7:5
Szafjullin (orosz.)–M. Ymer (svéd) 7:5, 6:0
Monteiro (brazil)–Sousa (portugál) 6:4, 6:3
Krajinovics (szerb, 8.)–Goffin (belga) 6:3, 7:6 (7–4)
Otte (német)–Tabilo (chilei) 6:0, 6:3
Daniel (japán)–Lajovics (szerb) 2:6, 6:1, 7:6 (7–2)

WTA-250-es TORNA, ISZTAMBUL (251 750 dollár, salak)
PÁROS, 1. FORDULÓ
Natela Dzalamidze, Kamilla Rahimova (orosz)–Bondár Anna, Renata Vorácová (magyar, cseh) 6:3, 6:3

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (2 661 825 euró, salak pálya)
EREDMÉNYEK, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Ruud (norvég, 2.)–Nakashima (amerikai) 6:3, 6:2
Norrie (brit, 4.)–Geraszimov (fehérorosz) 5:7, 6:4, 6:4
Schwartzman (argentin, 6.)–McDonald (amerikai) 6:2, 6:2
Sonego (olasz, 11.)–Ymer (svéd) 6:4, 6:2
Evans (brit, 12.)–Musetti (olasz) 6:4, 7:6 (10–8)

WTA-TORNA, STUTTGART (611 000 euró, salak)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Cristina Bucsa, Tamara Zidansek (spanyol, szlovén)–Udvardy Panna, Vivian Heisen (magyar, német) 6:4, 6:4