Tenisz: Nikoloz Baszilasvili megvédte címét Hamburgban

MTI MTIMTI MTI
2019.07.28. 21:37
Nikoloz Baszilasvili megvédte címét Hamburgban (Fotó: AFP)
A grúz Nikoloz Baszilasvili megvédte címét az 1.85 millió euró (603 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztornán, miután a fináléban három szettben az orosz Andrej Rubljov fölé kerekedett. A svájci Gstaadban a spanyol Albert Ramos-Vinolas nyert. A nőknél a lett Anastasija Sevastova, illetve a svájci Jil Belen Teichmann örülhetett tornagyőzelemnek.

A negyedikként rangsorolt grúz játékos (a világranglista 16. helyezettje) 2 óra 7 perc alatt bizonyult jobbnak orosz (78.) ellenfelénél.

Baszilasvili karrierje harmadik tornagyőzelmét aratta, tavaly Hamburg mellett még Pekingben volt verhetetlen.

A svájci Gstaadban a spanyol Albert Ramos-Vinolas nyerte meg az 586 ezer euró (190 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben két sima szettben jobbnak bizonyult a német Cedrik-Marcel Stebénél.

A világranglista 85. helyén álló Ramos-Vinolas 1 óra 21 perc alatt győzte le a fináléba több bravúros győzelemmel bekerült német teniszezőt (455.), aki vasárnap már kevés ellenállást tanúsított. A 31 éves Ramos-Vinolas karrierje során hetedszer volt döntős ATP-tornán, és a 2016-os bastadi sikerét követően másodszor győzött a fináléban.

Atlantában a második helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz és a harmadikként rangsorolt ausztrál Alex De Minaur jutott döntőbe a 777 ezer dollár (225 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán.

A szombati elődöntőben mindkét játékos három szettben győzte le ellenfelét, Fritz a brit Cameron Norrie-t, De Minaur az amerikai Reilly Opelkát.

Hazai közönség előtt Anastasija Sevastova diadalmaskodott a lettországi Jürmalában rendezett 250 ezer dollár (73 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztorna vasárnapi döntőjében.

A torna első kiemeltje a fináléban a világranglistán 194. helyezett lengyel Katarzyna Kawát győzte le három szettben, 2 óra 11 perc alatt. Sevastova nyolcadik alkalommal játszott döntőt WTA-tornán és negyedszer nyert, a selejtezőből a főtáblára jutott Kawának ez volt az első fináléja.

Palermóban, hasonló díjazás mellett, ám salakon a nyolcadik helyen rangsorolt svájci Jil Belen Teichmann két játszmában (6:7, 2:6) legyőzte a torna első számú kiemeltjét, a holland Kiki Bertenst.

ATP 500-AS TORNA, HAMBURG (1 855 490 euró, salak)