Tenisz: Babosék meccslabdát hárítva jutottak be a döntőbe

MTI MTIMTI MTI
2013.04.26. 20:32
Babos Tímea a luxemburgi Mandy Minella oldalán bejutott a páros fináléba a marokkói Marrákesben zajló, 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztorna.

A női versenyeket szervező WTA honlapja szerint Babos – aki egyesben kedden búcsúzott – és párja 1 óra 52 perces mérkőzésen diadalmaskodott a Lourdes Domínguez Lino, Arantxa Parra Santonja spanyol kettős felett úgy, hogy az ellenfélnek a második szettben mérkőzéslabdája volt. A magyar, luxemburgi kettős az elvesztett első játszma után a másodikat rövidítésben nyerte meg, majd döntő rövidítésben csikarta ki a győzelmet.

Babosék a fináléban az Olga Szavcsuk, Chanelle Scheepers ukrán, dél-afrikai és a negyedik helyen kiemelt Petra Martic, Kristina Mladenovic horvát, francia duó összecsapásának győztesével találkoznak.

Babos idén januárban Hobartban és Bogotában is túljutott az elődöntőn Minellával, Kolumbiában a duó meg is nyerte a versenyt. A mexikói Monterreyben a japán Date-Krumm Kimikóval az oldalán diadalmaskodott. A magyar játékos tavaly Birminghamben ünnepelte első tornagyőzelmét párosban WTA-eseményen, akkor a tajvani Hszie Szu-vej volt a párja.

„Nagyon örülök az újabb döntőnek! Ma már jó hangulatú, jó meccset játszottunk! Nehéz mérkőzés
volt, most is mérkőzéslabdát hárítva nyertünk. Holnap szünnap, aztán vasárnap döntő” – nyilatkozta Babos.

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, MARRÁKES (235 000 dollár, salak)
PÁROS, ELŐDÖNTŐ

Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 3.)–Lourdes Domínguez Lino, Arantxa Parra Santonja (spanyol) 3:6, 7:6 (8–6), 10–8 – döntő rövidítésben