Tenisz: Babosék a nyolcaddöntőbe jutottak Adelaide-ben

2023.01.01. 09:39
Babos Tímea győzelemmel kezdte az évet (Fotó: AFP, archív)
Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal az oldalán a legjobb 16 közé jutott párosban az adelaide-i női tenisztornán.

A kétszeres WTA-világbajnok és négyszeres Grand Slam-győztes magyar, francia kettős nagyon könnyedén, mindössze 46 perc alatt győzte le az Alison Riske-Amritraj, Anzselina Gabujeva amerikai, orosz duót. Babosék következő ellenfele az Asia Muhammad, Taylor Townsend hatodik helyen kiemelt amerikai páros lesz.

A világranglistán 77. helyezett Bondár az egyes selejtezőjének sikerrel vett első fordulóját, az olasz Jasmine Paolini legyőzését követően két szettben, bő egyórás mérkőzésen kikapott a kvalifikáció első kiemeltjétől, az ukrán Anhelina Kalininától (39.). Párosban ugyanakkor még érdekelt: a grúz Okszana Kalasnyikovával szerepel együtt és a nyolcaddöntőért a Lidzija Marozava, Arina Szabalenka fehérorosz kettőssel mérkőzik majd meg.

WTA 500-AS TORNA, ADELAIDE (826 837 dollár, kemény pálya)
Páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért)

Babos, Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia)–Alison Riske-Amritraj, Anzselina Gabujeva (amerikai, orosz) 6:1, 6:0

Egyes, selejtező, 2. forduló (a főtáblára jutásért)
Anhelina Kalinina (ukrán, 1.)–Bondár Anna 6:1, 6:1