Tenisz: Babosék a negyeddöntőben búcsúztak Eastbourne-ben

nemzetisport.hu/MTI nemzetisport.hu/MTInemzetisport.hu/MTI nemzetisport.hu/MTI
2018.06.27. 20:28
Nem sikerült az elődöntőbe jutás a Babos Tímea, Konta Johanna kettősnek az eastbourne-i WTA-tornán. A nyolc között 6:4, 6:4-es vereséget szenvedtek a Dabrowski, Hszü párostól. Egyesben Andy Murray és Petra Kvitová is a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Babosék az első játszmában 3:3-ig fej fej mellett haladtak a kanadai, kínai kettőssel, akkor azonban az ellenfél brékelt, és végül 6:4-re meg is nyerte az első szettet. A második játszmában Dabrowskiék 4:4-nél vették el a Babos, Konta kettős szerváját, majd adogattak a meccsért. A magyar, brit kettős innen már nem tudott visszajönni, 6:4, 6:4-es vereséggel a negyeddöntőben búcsúzott.

A 721 ezer euró (235 millió forint) összdíjazású férfi versenyben érdekelt, kétszeres wimbledoni bajnok brit Murray honfitársától, a második kiemelt Kyle Edmundtól kapott ki két szettben.

A 918 ezer dollár (256 millió forint) összdíjazású női tornán az ugyancsak kétszeres wimbledoni győztes, harmadikként rangsorolt cseh Kvitova sérülés miatt visszalépett a lengyel Agnieszka Radwanska elleni mérkőzése előtt.