Tenisz: Babos Tímea szerencsés vesztesként főtáblás Adelaide-ben

2020.01.12. 08:58
Babos Tímea két és fél órás csatában 6:4, 6:7, 6:4-re kikapott a svájci Viktorija Golubictól az adelaide-i kemény pályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, de szerencsés vesztesként mégis feljutott a főtáblára.

Babos és Golubic ezt megelőzően kétszer találkozott egymással egyesben, mindkét meccsük nagy csatában, három játszmában dőlt el, mindkettő a magyar lány javára. Babos a 2016-os katowicei tornán 1:6, 6:4, 7:5-re, míg egy évvel később a US Openen 7:5, 5:7, 7:5-re verte meg a nála hét hónappal idősebb svájci játékost.

Ha csak a világranglistán elfoglalt pozíciókat vesszük alapul, az erőviszonyok meglehetősen kiegyenlítettek, hiszen Babos jelenleg a 87., míg Golubic a 79. helyet foglalja el a WTA rangsorában, így most is nagy küzdelemre volt kilátás.

Babos az első játszmában végig futott az eredmény után, a svájci háromnegyed óra játékot követően 6:4-gyel szettelőnybe került. A második felvonásban a magyar lány kétszer is felállt brékhátrányból, majd a rövidítést 5–1 után 7–4-re megnyerve egyenlített.

A harmadik játszmában Babos 3:1-re és 4:3-ra is vezetett brékelőnyben, de a végjátékban sajnos nem tudta kézben tartani a mérkőzést, hiába volt labdája a döntő szettben az 5:5-höz, 2 óra 31 perces ütközetben alulmaradt svájci riválisával szemben (6:4, 6:7, 6:4).

Babos múlt héten Sencsenben is a selejtező második fordulójában vérzett el, és most Adelaide-ben is így járt, de szerencsés vesztesként végül feljutott a főtáblára, ahol az első fordulóban az ukrán Dajana Jasztremszka vár rá.

WTA-TORNA, ADELAIDE (848 000 dollár, kemény pálya)