Tenisz: Babos szetthátrányból ment tovább Indian Wellsben

2017.03.12. 07:40
Babos Tímea küzdelmes szettben egyenlített, azután a harmadikban már nem volt gond (Fotó: Veres Viktor, archív)
Babos Tímea három játszmában legyőzte az amerikai Varvara Lepchenkót az Indian Wells-i WTA-torna második fordulójában.

A közel hétmillió dollár összdíjazású verseny 25. helyén kiemelt Babos az első játszmában gyorsan 2:0-s előnyt szerzett, de brékelőnyét azonnal elbukta selejtezős ellenfelével szemben. 3:3 után nagyon nehezen, négy bréklabdát hárítva hozta az adogatását, de ez 4:4-nél nem sikerült. Lepchenko 5:4-es vezetésénél kétszer is volt lehetősége az egyenlítésre, de az amerikai a második játszmalabdáját kihasználva megszerezte a vezetést.

A második játszma elején Babos ismét elvesztette az adogatását, de 3:3-nál utolérte az amerikait. Az elsőnél gyorsabb gémeket hozó játszma hamar eljutott a tie-breakig, és szerencsére a rövidítés is gyors volt, Babos 7–2-vel egyenlített.

A döntő játszmára megtört Lepchenko, Babos mindkét bréklabdáját értékesítve, Lepchenko lehetőségeit elhárítva 5:1-re elhúzott, majd második mérkőzéslabdáját értékesítve 6:2-re megnyerte a szettet.

„Elképesztően nehéz és hosszú meccsen vagyok túl – mondta a magyar játékos a babostimea.hu-nak. – Igazából az első szett olyan volt, amilyen... Az Indian Wells-i körülmények nem igazán fekszenek nekem. Ráadásul nehéz egy első kört elkezdeni. Nagyon örülök, hogy meg tudtam fordítani a meccset. Szett és 3:1-re vezetett az ellenfelem, mégis én nyertem. Rengeteget köszönhetek Thomasnak, nagyon sok erőt tudott adni a pályán, a taktikában is segített. Büszke vagyok arra, hogy így kiküzdöttem a győzelmet. Egy ilyen hosszú meccs után a legfontosabb a regeneráció, már nyújtottam, levezettem, most éppen a jégfürdőben adom a nyilatkozatot. Aztán irány a fizió és utána egy jó vacsora. Rengeteg magyar szurkoló volt kint a meccsen, Indian Wellsben amúgy is mindig sok a néző. Ma is elképesztő élmény volt itt játszani. Köszönöm mindenkinek a drukkolást! Vasárnap szünnap, egy kis tenisszel. Aztán hétfőn újra fel lehet venni a harcot."

Babos a harmadik fordulóban az amerikai Shelby Rogerst 6:4, 7:5-re legyőző, 14. kiemelt orosz Jelena Vesznyinával találkozik.