Tenisz: Babos legyőzte Lisickit, a harmadik kiemelttel találkozik

2016.04.18. 22:28
A stuttgarti női tenisztorna 1. fordulójában Babos Tímea egy szoros és egy simább szettben legyőzte a 2013-as wimbledoni döntős német Sabine Lisickit.

A német játékos simán hozta a meccs első adogatását, ezt követően azonban alaposan megszenvedtek a szerválók, igaz, brékelni csak Babos tudott. A magyar teniszező 5:3 után sorozatban három játékot veszített el, majd kiszerválta a rövidítést, ahol 6–0-ra elhúzott, és az ötödik szettlabdájával már élni tudott (7:6).

Babos lendületben maradt, hamar ellépett 3:0-ra, majd egy újabb brékkel már 5:1-re vezetett, és a továbbjutásért adogathatott. Hogy aztán percekkel később már 5:3 legyen az állás. Ráadásul ismét 15:30-cal kezdett, de innen fordított, és a harmadik meccslabdáját értékesítette is (6:3).

Babos ellenfele a második körben a 3. helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruza lesz.

WTA-TORNA, STUTTGART (759 000 dollár, salak)
EGYES, 1. FORDULÓ
Friedsam (német)–Konta (brit) 6:3, 6:3
Babos (magyar)–Lisicki (német) 7:6, 6:3
2. FORDULÓ
Babos (magyar)–Muguruza (spanyol, 3.)

2. FORDULÓ

Az első fordulóban véget ért Nicolás Almagro szereplése a barcelonai férfi tenisztornán. A korábban a világranglista 9. helyén is álló spanyol a 6:1-re megnyert első szett után a második játszmában 5:4-s előnyénél két meccslabdát is kihasználatlanul hagyott fogadóként, és három felvonásban végül alulmaradt az orosz Tejmuraz Gabasvilivel szemben.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (2 428 355 euró, salak)
Montanés (spanyol)–Carballes Baena (spanyol) 6:3, 6:3
Stepánek (cseh)–Giraldo (kolumbiai) 6:4, 7:5
Cervantes (spanyol)–Skugor (horvát) 6:3, 6:4
Gabasvili (orosz)–Almagro (spanyol) 1:6, 7:6, 6:2
A. Zverev (német)–Struff (német) 6:4, 6:3
Dzsaziri (tunéziai)–Csung Hjeon (dél-koreai) 6:3, 6:4
Hacsanov (orosz)–Bedene (brit) 3:6, 6:3, 7:6
Donszkoj (orosz)–Bagnis (argentin) 7:5, 7:6