Tenisz: Federer Haase legyőzésével lehet újra világelső

MTI MTIMTI MTI
2018.02.16. 00:14
A korábbi világelső Karolína Plísková meglepetésre már a nyolcaddöntőben kiesett a dohai női tenisztornán. Az ötödik helyen kiemelt cseh játékost az amerikai Catherine Bellis búcsúztatta kétszettes csatában.

A világelső Caroline Wozniacki két játszmában legyőzte csütörtökön román ellenfelét, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A dán játékos a negyeddöntőben egy korábbi világranglista-vezetővel, a nyolcadikként rangsorolt német Angelique Kerberrel csap majd össze.

WTA-TORNA, DOHA (3 173 000 dollár, kemény pálya)

PÁROS, 2. FORDULÓ

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)–Veronika Kudermetova, Alla Kudrjavceva (oroszok) 6:7 (1–7), 6:4, 10–8 Caroline Wozniacki két játszmában legyőzte csütörtökön román ellenfelét, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A dán játékos a negyeddöntőben egy korábbi világranglista-vezetővel, a nyolcadikként rangsorolt német Angelique Kerberrel csap majd össze.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)–Veronika Kudermetova, Alla Kudrjavceva (oroszok) 6:7 (1–7), 6:4, 10–8

A második helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov két szoros szettben verte meg a szerb Filip Krajinovicsot, ezzel bejutott a negyeddöntőbe Rotterdamban.

Roger Federer két játszmában győzött a német Philipp Kohlschreiber ellen, így ő is negyeddöntős. A 20-szoros Grand Slam-torna-győztes, a hollandiai versenyen elsőként rangsorolt svájci játékos a nyitó szettet rövidítésben nyerte meg, a másodikban pedig egyszer elvette ellenfele adogatását, ez elégnek bizonyult a továbbjutáshoz. Az 1 óra 44 percig tartó csütörtöki nyolcaddöntős mérkőzésen Federer 11 ászt szervált.

Amennyiben a Robin Haase elleni negyeddöntőt is sikerrel veszi, hétfőtől ismét ő vezeti majd a világranglistát.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 996 245 euró, kemény pálya)

Federer (svájci, 1.)–Kohlschreiber (német) 7:6, (10–8), 7:5
Dimitrov (bolgár, 2.)–Krajinovics (szerb) 7:6 (7–4), 7:5
Rubljov (orosz, 7.)–Dzumhur (bosnyák) 6:4, 7:6 (7–4)
Medvegyev (orosz)–Herbert (francia) 3:6, 7:6 (7–2), 6:4
Haase (holland)–Griekspoor (holland) 6:4, 6:0

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (598 865 dollár, salak)

García-López (spanyol)–Carreno-Busta (spanyol, 2.) 7:6 (7–5), 1:6, 7:6 (8–6)