Tenisz: a Babos, Jani páros hat meccslabdáról fordítva nyert Kairóban

2022.01.26. 09:43
Babosék sorozatban nyolc pontot nyerve hozták a meccset (Fotó: AFP)
Babos Tímea és Jani Réka hat meccslabdáról fordítva jutott tovább a női páros 1. fordulójából a Kairóban zajló, 25 ezer dollár (7.8 millió forint) összdíjazású kemény pályás tenisztornán – jelentette a Magyar Távirati Iroda.

A csípősérülése után novemberben visszatért Babos – aki párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes és háromszoros WTA-világbajnok – és társa, Jani Réka a harmadik szettet helyettesítő döntő rövidítésben 3–9-re állt az orosz Anna Ureke és Jekatyerina Visnyevszkaja ellen, ám sorozatban nyolc labdamenetet nyerve végül a magyarok győztek 3:6, 6:2, 11–9-re

Egyesben Babost – aki jelenleg 164. a WTA-rangsorban – elsőként emelték ki, s a nyitó körben az 566. helyen álló francia Selena Janicijevic lesz az ellenfele szerdán délután.