Roland Garros: Thiem simán legyőzte Monfilst

KLEIN RON (Párizs)/NSOKLEIN RON (Párizs)/NSO
2019.06.03. 18:06
Thiem a negyeddöntőbe jutott (Fotó: AFP)
A francia nemzetközi teniszbajnokság negyedik fordulójában a torna 4. kiemeltje, Dominic Thiem könnyedén három sima játszmában 6:4, 6:4, 6:2-re legyőzte a francia Gaël Monfilst és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. Szintén folytathatja a szereplést a német Alexander Zverev, aki az olasz Fabio Fogninit múlta felül négyszettes, csaknem háromórás mérkőzésen.

A torna 14. kiemeltje, Gaël Monfils meglehetősen pocsékul kezdett, első két adogatójátékában egyaránt két kettős hibát vétett, s egy pontot szerzett, így Thiem nagyon gyorsan meglépett 4:0-ra, s ugyan 5:2-nél elvesztette az adogatását az osztrák, így is behúzta az első szettet.

A második már stabilabb adogatójátékot hozott a franciától, ám 4:4 után Thiem ismét brékelt, s így ezt a játszmát is 6:4-re megnyerte. A harmadikban hamar brékelőnybe került az osztrák, majd még egyszer elvette ellenfele szervagémjét, és 1 óra 48 perc játék után – a harmadik szettet 6:2-re nyerve – lépett a legjobb nyolc közé.

A világbajnoki cím védője, a torna 5. kiemeltje, a német Alexander Zverev négy játszmában aratott győzelmet a 9. kiemelt olasz Fabio Fognini fölött a csaknem három óra hosszúságú mérkőzésen.

Zverev nem kezdett jól, az első játszmában kétszer is elvesztette adogatását, így Fognini 6:3-ra megnyerte azt.

A folytatásban viszont a német nem ismert kegyelmet, s kétszer is 6:2-re nyerve fordított, végül egy több mint egy órán át tartó negyedik játszmában, rövidítésben 7–5-re nyerve bejutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben Zverev a világelső és első helyen kiemelt Novak Djokovics ellen lép pályára.

A férfiaknál a nap utolsó meccsén a 10. kiemelt orosz Karen Hacsanov négyszettes, több mint három óra hosszú mérkőzésen legyőzte a 8. kiemelt argentin Juan Martín del Potrót, és került a következő körbe, ahol az osztrák Dominic Thiem lesz az ellenfele.

Anisimova első GS-negyeddöntőjére készülhet (Fotó: AFP)

NŐI EGYES

A nőknél a harmadik kiemelt, korábbi világelső és címvédő román Simona Halep meglehetősen sima győzelmet aratott az első felnőtt Garrosán szereplő, mindössze 18 éves lengyel Iga Swiatek fölött. A román kiválóság 45 perc alatt 6:1, 6:0-ra győzte le a lengyel tinit, aki az első 2000. január 1. után született teniszező, aki a Roland Garroson megélte a második hetet.

A fenti dátum után született első hölgy, aki nyolc közé jutott a Garroson az amerikai Amanda Anisimova lett, miután két játszmában kiejtette a spanyol Aliona Bolsova Zadoinovot, s pályafutása során első alkalommal készülhet negyeddöntőre egy Grand Slam-tornán.

Ellenfele éppen a címvédő román Halep lesz, így tehát a román játékos újabb fiatallal szemben harcolhatja ki az újabb győzelmet, amely már elődöntős szereplést ér.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)