Roland Garros: Serena Williams, Zverev, Cicipasz és Medvegyev is a 16 között

M. D.M. D.
2021.06.04. 21:36
Serena Williams a második játszmát dupla brékhátrányból, 1:4-ről fordította meg Collins ellen (Fotó: AFP)
A férfi mezőnyben Alexander Zverev, Sztefanosz Cicipasz és Danyiil Medvegyev, a nőknél Serena Williams is bejutott a legjobb 16 közé a francia nemzetközi teniszbajnokságon (Roland Garros).

Danyiil Medvegyev az idei versenyt megelőzően nem nyert még meccset a Roland Garroson, a 2020-as tornán azonban eddig jól szerepel, hiszen Alekszander Bublik és Tommy Paul után Reilly Opelkát is megverte (6:4, 6:2, 6:4), és az eddig lejátszott tíz játszmájából kilencet megnyert. A világelsőségért is csatázó orosz játékos a nyolcaddöntőben a 22. kiemelt chilei Cristian Garínnal mérkőzik majd meg.

Alexander Zverev is három játszmában nyert, a hatodikként rangsorolt német teniszező a szerbiai Laslo Djerét múlta felül. A US Open tavalyi döntőse a francia nyílt bajnokságon zsinórban a negyedik évben jutott be a nyolcaddöntőbe, amelyben a japán Nisikori Kei vár rá, akinek csak egy szettet kellett lejátszania pénteken, mert a svájci Henri Laaksonen sérülés miatt feladta kettejük mérkőzését. Nisikorinak ez volt a 99. győzelme egyéniben Grand Slam-mérkőzésen.

Egymással játszik majd a 16 között a spanyol Alejandro Davidovich és az argentin Federico Delbonis – előbbi játékos szombaton tölti majd be a 22. életévét és először nyolcaddöntős a Garroson, utóbbi 30 évesen most először jutott túl a harmadik fordulón Grand Slam-tornán.

A tavalyi elődöntős Sztefanosz Cicipasz szetthátrányból felállva, 2 óra 38 perces meccsen kerekedett a 19 ászig jutó John Isner fölé. A 22 éves görög játékos két vereség után sorozatban negyedszer verte meg a hórihorgas amerikait, és készülhet a spanyol Pablo Carreno elleni negyeddöntőre.

A nőknél a 23-szoros GS-bajnok Serena Williams két játszmában, 1 óra 25 perces meccsen nyert honfitársa, Danielle Rose Collins ellen (6:4, 6:4), ezzel 13. alkalommal nyolcaddöntős a Roland Garroson. A 40. életévében járó amerikai hölgy a rekordot jelentő 365. győzelmét aratta egyéniben GS-viadalon. Az örökrangsor második helyén Roger Federer áll 364 sikerrel. A fiatalabbik Williams nővér a tizenhat között a kazah Jelena Ribakinával küzd majd meg.

A játéknap meglepetése a fehérorosz Arina Szabalenka búcsúja, aki az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovától kapott ki három játszmában – így Ashleigh Barty (1.) és Oszaka Naomi (2.) után a verseny harmadik kiemeltje sincs már versenyben.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34 367 215 euró, salak)