Roland Garros: Sarapova búcsúztatta a 2010-es döntőst

2015.05.29. 18:40
Marija Sarapova meggyőző játékot mutatott Samantha Stosur ellen (Fotók: Reuters)
Bejutott a negyedik fordulóban a Roland Garros női egyesében Marija Sarapova. A második helyen kiemelt orosz teniszező két játszmában búcsúztatta a tornán 2010-ben fináléig jutó Samantha Stosurt.

Stosur és Sarpova korábban 16 alkalommal találkozott egymással, és az ausztrál csupán kétszer nyert, ám számtalan alkalommal nagy csatára késztette ellenfelét. Ezúttal viszont nem volt így, Sarapova magabiztos játékot mutatott be, uralta a meccset, és 100 perc alatt 6:3, 6:4-gyel továbbjutott.

Sarapova ellenfele a következő körben Lucie Safárová lesz, aki a német Sabine Lisickit múlta felül ugyancsak két szettben.

Roger Federer a harmadik mérkőzésén sem veszített szettet, a bosnyák Damir Dzumhur ellen 6:4, 6:3, 6:2-re nyert a legjobb 32 között. A világranglista 88. helyén álló Damir Dzumhurtól csak fellángolásokat láthattunk, ez pedig nagyon kevés Federer ellen. A svájci sorozatban a 11. évben jutott be a nyolcaddöntőbe, ahol Gaël Monfils vár rá.

Roger Federer eddig hozza szokott elegáns játékát Párizsban

A svájciak másik kiválósága, Stanislas Wawrinka lemásolta honfitársa produkcióját, hiszen ő is 6:4, 6:3, 6:2-re győzött az amerikai Steve Johnson ellen.

Az esti programban három hazai teniszező is pályára lépett, és mindhármuké külön történetet hozott. Benoit Paire pocsékul kezdett az esélyesebb Tomás Berdych ellen, ám a második szettre összeszedte magát, rövidítés után el is csente a játszmát, a folytatásban mégis simán veszített.

Jo-Wilfried Tsongának nem okozott gondot Pablo Andújar, a spanyol nem adta könnyen magát, de játszmát nem tudott nyerni. Pablo Cuevas ugyanakkor alaposan megszorongatta Gaël Monfilst, a francia közönségkedvenc kétszer is szetthátrányba került, de végül öt szettben legyőzte az uruguayit, készülhet Federerre.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (26 928 600 euró, salak)