Roland Garros: Nadal sikere nem meglepetés, a 200-on kívülieké igen

M. D.M. D.
2020.10.02. 20:20
Rafael Nadal már a tizenhat között jár Párizsban (Fotó: AFP)
A címvédő Rafael Nadal három játszmában, 6:1, 6:4, 6:0-ra megverte az olasz Stefano Travagliát a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) 3. fordulójában, így bejutott a legjobb 16 közé. A párizsi Grand Slam-torna 12-szeres bajnoka a nyolcaddöntőben a világranglistán 213. amerikai Sebastian Kordával csap össze.

A tizenötödik harmadik fordulós mérkőzését is megnyerte a Roland Garroson Rafael Nadal, aki Jegor Geraszimov és Mackenzie McDonald után az olasz Stefano Travagliát is három szettben győzte le. A salakkirály az első játszmát úgy nyerte meg 6:1-re, hogy 3:1 után már egyetlen pontot sem engedett ellenfelének. A második felvonás valamivel szorosabban alakult, Nadal 3:3-nál brékelte az olaszt, és előnyét ezt követően végig is vitte, a harmadik szettben pedig Travaglia már gémet sem nyert (6:1, 6:4, 6:0).

A találkozó mindössze 1 óra 35 percig tartott.

FUCSOVICS PÁROSBAN KIESETT

Fucsovics Márton az angol Cameron Norrie-val párban két szettben 7:6, 6:2-es vereséget szenvedett a francia Jérémy Chardy, Fabrice Martin duótól.

A mérkőzés első szettjében mindkét páros remekül adogatott, összesen két bréklehetőség volt, ám a magyar, brit kettős ezeket hárítani tudta. A rövidítésben aztán Fucsovicsék szerváját Chardyék háromszor is elvették, így 42 perc után előnybe kerültek.

A második szettet rosszul kezdte a nyíregyházi teniszező és társa, ugyanis a franciák azonnal brékelni tudtak, majd ezt követően adogatóként esélyt sem adtak riválisuknak. Fucsovicsék a játszma hajrájában ismét elveszítették a szervájukat, így 66 perc alatt búcsúztak.

A magyar játékos egyesben még versenyben van, ott a 32 között – várhatóan szombaton – a brazil Thiago Monteiróval találkozik.

V. J.

Nadal a legjobb 16 között az 1998-as Australian Open cseh győztesének (Petr) fiával, az amerikai színekben versenyző Sebastian Kordával találkozik, aki a világranglista 213. helyezettjeként a selejtezőből indulva jutott el a negyedik fordulóig – ezt a bravúrt legutóbb 2011-ben a kolumbiai Alejandro Falla érte el a Garroson.

Korda sikerénél is nagyobb meglepetés a 20 éves francia Hugo Gaston (239.) menetelése, ő a 2015-ös bajnok Stan Wawrinka kiejtésével jutott be a nyolcaddöntőbe. A párizsi GS-tornán ezt megelőzően 2002-ben volt 200-on kívüli játékos a legjobb tizenhat között, idén Korda és Gaston személyében lesz kettő is. A francia fiúra sem vár Kordáénál sokkal egyszerűbb feladat a következő körben, hiszen ő a kétszeres Garros-döntős Dominic Thiem ellen folytatja szereplését. A 27 esztendős osztrák játékos pénteken a norvég Casper Ruud felett diadalmaskodott három játszmában, 2 óra 17 perc alatt.

Lorenzo Sonego és Taylor Fritz lejátszották a párizsi Grand Slam-viadal történetének leghosszabb rövidítését, az olasz versenyző a harmadik játszma tie-breakjét 19–17-re nyerte meg, cirka 30 perc alatt – s ezzel tovább is jutott, mivel ekkor már 2:0-s szettelőnyben volt.

Nem szabad elmenni szó nélkül a 19 éves, a világranglistán most még csak 75. olasz Jannik Sinner teljesítménye mellett sem, aki szettveszteség nélkül (9–0-s játszmakülönbséggel) jutott el a negyedik fordulóig, s ott majd a német Alexander Zverevvel küzd meg – ha Sinner ebből a párharcból is továbbjut, akkor a negyeddöntőben jó eséllyel Nadallal csaphatna össze. A dél-tiroli fiú 2006 óta a legfiatalabb nyolcaddöntős a Roland Garroson, a Federico Coria elleni sikere során (6:3, 7:5, 7:5) három játszma alatt összesen 54 nyerőt ütött – ez szettenkénti 18-as átlagot jelent.

A nőknél a verseny 2018-as győztese, az első kiemelt Simona Halep ötvennégy perc alatt, egy játékot veszítve intézte el a 19 éves amerikai Amanda Anisimovát, és készülhet a lengyel Iga Swiatek elleni nyolcaddöntőre.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)
FÉRFIAK, 3. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Nadal (spanyol, 2.)–Travaglia (olasz) 6:1, 6:4, 6:0
Thiem (osztrák, 3.)–Ruud (norvég, 28.) 6:4, 6:3, 6:1
Korda (amerikai)–P. Martínez (spanyol) 6:4, 6:3, 6:1
Sonego (olasz)–Fritz (amerikai, 27.) 7:6 (7–5), 6:3, 7:6 (19–17)
Gaston (francia)–Wawrinka (svájci, 16.) 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0
Sinner (olasz)–Coria (argentin) 6:3, 7:5, 7:5
Schwartzman (argentin, 12.)–Gombos (szlovákiai) 7:6 (7–3), 6:3, 6:3
A. Zverev (német, 6.)–Cecchinato (olasz) 6:1, 7:5, 6:3
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA AZ ALSÓ ÁGON
Sonego (olasz)–Schwartzman (argentin, 12.)

Podoroska (argentin)–Krejcíková (cseh)

FÉRFI PÁROS, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Jérémy Chardy, Fabrice Martin (franciák, 14.)–FUCSOVICS MÁRTON, Cameron Norrie (magyar, brit) 7:6 (7–2), 6:2