Roland Garros: 13 éve nem volt ilyen, kiesett a címvédő

2018.05.27. 20:19
Jelena Ostapenko 13 év után az első nő a Garroson, aki címvédőként már az első körben kiesett (Fotó: AFP)
Kiesett a női egyes címvédője, Jelena Ostapenko a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros első fordulójában: a 20 éves lett hölgyet az ukrán Katerina Kozlova búcsúztatta. A férfiaknál Grigor Dimitrov, Nisikori Kei és Alexander Zverev is három játszmában nyert, David Goffin kétszettes hátrányból fordított.

A nőknél Venus Williams két szettben kikapott a kínai Vang Csiangtól, így az amerikai az Australian Openhez hasonlóan Párizsban is az első fordulóban búcsúzott, míg a 22. kiemelt Konta Johanna a negyedik meccsét is elveszítette a Roland Garros főtábláján: a magyar származású hölgy a kazah Julija Putyincevával szemben maradt alul.

Nem volt jó napjuk az olaszoknak sem, hiszen a 2010-es győztes Francesca Schiavone és a 2012-es döntős Sara Errani szintén kiesett az első körben. Előbbi játékost a 32. kiemelt francia Alizé Cornet verte meg három szettben, míg utóbbit a szlovák Viktória Kuzmová ejtette ki.

A legnagyobb meglepetést a címvédő Jelena Ostapenko búcsúja jelenti. A 20 éves lett hölgy 48 ki nem kényszerített és 13 kettős hibát ütött a világranglista 67. helyén álló ukrán Katerina Kozlova ellen, aki először nyert top 30-as játékos ellen. Ostapenkót megelőzően 2005-ben az orosz Anasztaszija Miszkina esett ki a Roland Garroson az első körben előző évi győztesként.

Kozlova honfitársa, a negyedikként rangsorolt Elina Szvitolina az első játszmát 1:5-ről, szettlabdát hárítva fordította meg az ausztrál színekben versenyző Ajla Tomljanovic ellen, akit végül 7:5, 6:3-ra legyőzött.

A férfiaknál a világbajnok Grigor Dimitrov szívéről nagy kő gördülhetett le, amikor megtudta, hogy 2016-os legyőzője, Viktor Troicki egy órával a mérkőzés előtt, hátsérülés miatt visszalépett a küzdelmektől. A bolgár így a szerencsés vesztesként főtáblára kerülő, első Grand Slam-meccsét játszó egyiptomi Mohamed Szafvattal találkozott, akit három játszmában megvert. Dimitrov következő ellenfele az amerikai Jared Donaldson lesz.

A második kiemelt német Alexander Zverev mindössze négy játékot veszítve jutott be a második fordulóba és a japán Nisikori Kei is három szettben nyert, a nyolcadik kiemelt belga David Goffin viszont nagyon megszenvedett a győzelemért, kétszettes hátrányból fordított a holland Robin Haase ellen.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)