Kaia Kanepi búcsúztatta Jelena Jankovicsot

2010.09.05. 01:14
Jelena Jankovicsnak összesen 41 ki nem kényszerített hibája volt (Fotó: Action Images)
Az US Open szombati napjának legnagyobb szenzációját a nőknél negyedik helyen kiemelt szerb Jelena Jankovics búcsúja jelentette. Bár az is említésre érdemes, hogy az orosz Marija Sarapova gémet sem vesztett, a dán Caroline Wozniacki és a szlovák Dominika Cibulková is csupán egyet-egyet. A férfiaknál a svájci Roger Federer ezúttal sem ismert kegyelmet és a maga végtelenül precíz játékával simán búcsúztatta a francia Paul-Henri Mathieu-t. A szerb Janko Tipszarevics viszont két játszmán keresztül is versenyben tudott lenni a 17. helyen kiemelt francia Gaël Monfils-szal, aztán mintha elfogyott volna.

NŐK

A 31. kiemelt búcsúztatta a negyediket, azaz az észt Kaia Kanepi két szettben ütötte el a további küzdelmektől a szerb Jelena Jankovicsot. Utóbbinak igencsak meggyűlt a baja a széllel, volt olyan szervája is, amit egyenesen az égbe ütött, de ezen kívül is összesen 41 ki nem kényszerített hibája volt. Kanepi pedig tovább folytatta idei szárnyalását: először jutott be a US Openen a negyedik körbe, míg korábban Wimbledonban negyeddöntőt játszhatott, Palermóban pedig első észtként tudott egyéni tornagyőzelmet szerezni. A 25 éves játékos több mint 100 helyet jött előre május óta a világranglistán.

Az első helyen kiemelt Caroline Wozniacki és a 2006-os győztes Marija Sarapova is rendkívül sima győzelemmel jutott a legjobb 16 közé, ahol éppen egymással találkoznak majd. Wozniacki, aki a tajvani Csan jung-dzsant győzte le 6:1, 6:0-ra, sorozatban 12. győzelmét aratta, de közben arról nyilatkozott, hogy mindig is Kurnyikovára akart hasonlítani.

„Őszintén szólva, mindig is Kurnyikova volt az a nő, akire hasonlítani akartam. Ő mindig nagyon csinos, és rengeteg reklámban is feltűnt. A játékra visszatérve, azt hiszem, mindenkinek megmutattam, hogy nem véletlen vagyok első kiemelt. Sarapova ellen már az első perctől kezdve figyelnem kell, mert a kezdéstől támadni fog. Úgy fogok játszani, ami a legmegfelelőbb taktika lesz, ha kell, támadok, vagy éppen visszaveszek a tempóból" – nyilatkozta Wozniacki.

JANKOVICSOT MEGTRÉFÁLTA A SZÉL

FÉRFIAK

SZAVAZÁS

Ön szerint sikerül-e megnyernie Rafael Nadalnak az US Opent?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Monfilsről és Tipszarevicsről már ejtettünk szót – annyit azért kiegészítésképpen említsünk meg, hogy három korábbi randevújuk közül a francia csak egyszer tudott nyerni, amikor a szerb sérülés miatt visszalépett, bár akkor már számára elúszott a hajó –, miként a Federer-Mathieu ütközetről is. Igaz, arra nem tértünk ki, hogy a svájci ötödik mérkőzését is megnyerte a 28 éves francia ellen, és a negyedik olyan sikerét könyvelhette el ellene, amikor még játszmát sem vesztett.

A 19. helyen kiemelt amerikai Mardy Fish viszont a végletekig kiélezett, nagy csatában, öt játszmában bizonyult jobbnak a francia Arnaud Clémentnél. A két rutinos róka negyedszer nézett farkasszemet egymással, az amerikai korábban egyszer győzött, még az első, 2003-as meccs lett az övé. Meg a mostani... Fish érdemét tovább növeli, hogy hihetetlen mélységből kellett visszakapaszkodnia: két simán megnyert szett után ugyanis már elérhető közelségbe került számára a győzelem, de egy olcsó 1:6-tal hagyta veszni a szettelőnyét. A végét azért még így is behúzta...

Federerhez hasonlóan a svéd Robin Söderling és a francia Richard Gasquet is játszmavesztés nélkül győzött, az ATP-világranglistán 23. spanyol Albert Montanesnek  pedig két szettet sem kellett a pályán töltenie, mert japán ellenfele feladta a küzdelmet.

„Nagyon erős volt a szél – utalt a külső, másokat inkább, őt azonban kevésbé zavaró tényezőkre sportszerűen Federer. – Mathieu igazán nagyot küzdött, de az adogatásainál és a fogadásainál is kicsit közrejátszott a szél. A szél képes ehhez hasonlókra egy játékossal. Én ellenben jól éreztem magam ebben az időjárásban, úgy vélem, ki tudtam használni a szél adta előnyöket. Persze, nem árt az óvatosság, én is körülbelül négy adogatójáték után mértem fel magamban, hogy mi az, amit megengedhetek és mi az, amit már nem."

US OPEN, NEW YORK (22 668 000 dollár, kemény pálya)