Henin a melbourne-i döntőben egyenlítene

MTI / NSOMTI / NSO
2010.01.29. 23:06
Williams és Henin Melbourne-ben ismét összecsap (Fotó: Action Images - archív)
Magyar idő szerint 9:30 órától találkozik egymással Serena Williams és Justine Henin az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) női egyesének döntőjében. A két klasszis 13 meccset játszott már egymás ellen, az összesített mérleg Williamsnek kedvez: az amerikai 7–6-ra vezet belga riválisa ellen.

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének két résztvevője, az amerikai Serena Williams és a belga Justine Henin eddig 13 alkalommal találkozott WTA-tornán és a tengerentúli játékos vezet 7–6-ra.

Serena Williams melbourne-i menetelése során mindössze egy játszmát vesztett, a fehérorosz Viktorija Azarenka ellen, a húszhónapos kihagyás után az idén visszatért Henin számára kissé rögösebb volt az út: az orosz Alisza Klejbanova és honfitársa, Yanina Wickmayer is nyert tőle egy-egy szettet.

A címvédő Serena Williams, aki ötödik diadalára készül Melbourne-ben, eddigi pályafutása során 11 Grand Slam-tornát nyert, míg belga riválisa egy alkalommal győzött az ausztrál nyílt bajnokságon és összességében hét GS-sikernél tart.

„Ez több mint egy álom – nyilatkozta Henin a döntő előtt. – Varázslatos érzés a világ első számú játékosa ellen játszani. Serena igazi bajnok, mindketten nagy küzdők vagyunk. Mindketten győzni akarunk, és azt hiszem, talán segítettük is egymást abban, hogy egyre jobban legyünk."

„Mindketten győzni akarunk. Majd meglátjuk, kinek megy jobban a játék holnap" – tette hozzá Williams.

A finálét szombaton, magyar idő szerint 9:30 órától rendezik meg, a teniszbarátok a Eurosporton élőben követhetik a minden bizonnyal izgalmas és felettébb színvonalas csatát.

AUSZTRÁL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (22 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)