Davis-kupa: Szerbia és Ausztrália a kiesés szélén

2015.07.17. 22:04
Kazahsztán Ausztrália, Argentína pedig Szerbia ellen szerzett 2:0-s előnyt a tenisz Davis-kupa világcsoportjának negyeddöntőjében.

A kazahoknál Mihail Kukuskin Thanasi Kokkinakis elleni sikere még nem számít szenzációnak, annál inkább az, hogy a világranglistán 115. Alekszandar Nyedovjesov négy szoros szettben legyőzte a 41. helyen álló Nick Kyrgiost. Szombaton a Lleyton Hewitt, Samuel Groth páros tarthatja életben az ausztrál reményeket Darwinban.

Az argentinok hazai pályán remekelnek, pedig nagyon úgy tűnt, hogy Viktor Troicki hozza a kötelezőt Federico Delbonis ellen és egyenlít, de 6:2, 6:2 után három szettet vesztett el zsinórban. Most már nem hibázhatnak a szerbek.

Londonban, a The Queen’s Clubban Andy Murray visszahozta a brit reményeket Gilles Simon James Ward elleni sima sikere után, míg a negyeddöntő legsimábbnak tűnő párharcában a belgák egyik pénteki meccsen sem adtak esélyt a kanadaiaknak.

Az elődöntőben a brit–francia meccs győztese az ausztrál–kazah párbaj továbbjutójával találkozik, a másik ágon jelen állás szerint argentin–belga elődöntő lesz.