Tenisz: máris búcsúzott a másodikként kiemelt Zverev

MTI MTIMTI MTI
2019.10.22. 21:17
Alexander Zverev (Fotó: AFP)
A második helyen kiemelt német Alexander Zverev már az első fordulóban búcsúzott a 2.2 millió euró (725 millió forint) összdíjazású bázeli kemény pályás férfi tenisztornán, miután kedden két játszmában kikapott az amerikai Taylor Fritztől.

Az első szett a rövidítésben dőlt el, amelyben a világranglistán hatodik Zverevnek is volt játszmalabdája, ám Fritz (31.) hárította, majd saját másodikját már kihasználta. A második szettben 1:1 után Fritz brékelőnybe került, és utána már nem engedte ki a kezéből az irányítást.

A találkozó 1 óra 24 percig tartott. Az amerikai játékos két vereség után először tudta legyőzni a német teniszezőt.

Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer ellenfele Radu Albot lesz: a moldovai játékos az első fordulóban a szerb Dusan Lajovicsot győzte le. A világranglistán 49. Albot szetthátrányból fordította meg a találkozót, amely 1 óra 45 percig tartott. Albot eddig egyszer, idén Miamiban mérkőzött meg Federerrel, akkor játszmaelőnyről kapott ki.

ATP 500-AS TORNA, BÁZEL (2 219 975 euró, kemény pálya)
1. forduló (a 16 közé jutásért)

Fritz (amerikai)–A. Zverev (német, 2.) 7:6 (9–7), 6:4
Cicipasz (görög, 3.)–A. Ramos (spanyol) 6:3, 7:6 (8–6)
Gasquet (francia)–Londero (argentin) 6:1, 7:6 (7–4)
Fognini (olasz, 5.)–Popyrin (ausztrál) 6:2, 6:4
Albot (moldovai)–Lajovics (szerb) 2:6, 6:3, 6:4
Opelka (amerikai)–Garín (chilei) 7:6 (7–5), 7:6 (12–10)
Bautista (spanyol, 4.)-Copil (román) 6:4, 7:5

BÉCS. Az első helyen kiemelt Dominic Thiem a nyolcaddöntőbe jutott a 2.4 millió euró (770 millió forint) összdíjazású bécsi kemény pályás férfi tenisztornán, miután kedden két szettben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát. A világranglistán ötödik osztrák teniszezőt nagy erőbedobásra késztette a nála nyolc évvel idősebb francia játékos (36.), aki szabadkártyával indult a tornán. A mérkőzésen, amely 1 óra 59 percig tartott, egyetlen brék volt: Thiem az első szettben 3:3 után tudta elvenni Tsonga szervagémjét.
A hazai szurkolók kedvence a nyolcaddöntőben a rutinos spanyol Fernando Verdascóval (40.) találkozik.

A szlovén Aljaz Bedene két szettben legyőzte a hetedikként rangsorolt argentin Guido Pellát. A világranglistán 72. Bedene az első és a második játszmában is egy-egy alkalommal tudta elvenni Pella (20.) szervagémjét, miközben egyszer sem veszítette el a sajátját. Az összecsapás 1 óra 28 percig tartott.

ATP 500-AS TORNA, BÉCS (2 443 810 euró, kemény pálya)

Bedene (szlovén)–Pella (argentin, 7.) 6:4, 6:4
Simon (francia)–F. López (spanyol) 6:4, 6:3
Csung (dél-koreai)–Raonic (kanadai) 6:4, 7:5
Verdasco (spanyol)–Baszilasvili (grúz) 4:6, 6:2, 6:1
Thiem (osztrák, 1.)-Tsonga (francia) 6:4, 7:6 (7-2)
Sinner (olasz)-Kohlschreiber (német) 6:3, 6:4

CSUHAJ. A holland Kiki Bertens és a kínai Cseng Szaj-szaj is megnyerte első csoportmérkőzését a 2.2 millió dollár (660 millió forint) összdíjazású női tenisz Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban A viadalon négy háromfős csoportban zajlanak a küzdelmek, az első helyezettek jutnak be az elődöntőbe. A 12 fős versenyen a jövő heti, sencseni WTA-világbajnokságról lemaradt játékosok szerepelnek.