ATP-vb: Zverev a négy között, Djokovics hibátlanul csoportelső

2018.11.16. 23:22
Alexander Zverev bejutott az elődöntőbe (Fotó: AFP)
A német Alexander Zverev két játszmában, 7:6, 6:3-ra legyőzte az amerikai John Isnert a londoni ATP-teniszvilágbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb négy közé. A Gustavo Kuertenről elnevezett kvartett élén Novak Djokovics végzett, aki Isner és Zverev után Marin Cilicet is megverte (7:6, 6:2).

A 21 éves Alexander Zverev a péntek délutáni programban 81 perc alatt, két szettben kerekedett az amerikai John Isner fölé, akit a hatodik egymás elleni meccsükön ötödször vert meg. A német teniszezőnek a kétjátszmás siker továbbjutást és csoportmásodik helyet ért.

A fiatalabbik Zverev testvér 2009 óta a legfiatalabb játékos, aki elődöntőbe jutott a szezonzáró világbajnokságon. Honfitársai közül ez legutóbb 2003-ban Rainer Schüttlernek sikerült.

Zverev győzelmével a legfontosabb kérdések eldőltek, így Novak Djokovics és Marin Cilic esti összecsapásának már nem volt tétje. Akármilyen eredmény született volna, a szerb klasszis a csoport élén végez, a horvát teniszező pedig búcsúzik. A világelső végül 7:6, 6:2-re nyert – az első játszmát szettlabdát hárítva fordította meg –, így hibátlan mérleggel, szettveszteség nélkül jutott be az elődöntőbe.

Zverev szombat délután a fináléba kerülésért a hatszoros bajnok svájci Roger Federerrel találkozik, míg a másik ágon Djokovics ellenfele a dél-afrikai Kevin Anderson lesz.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (8 500 000 dollár, kemény pálya)