ATP-kupa: kikaptak a németek, Medvegyev 1:6-ról fordított

2020.01.03. 18:45
A hazai válogatott legyőzte a németeket az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa pénteki nyitó napján.

A három városban sorra kerülő férfi csapatverseny brisbane-i helyszínén a világranglistán hetedik Alexander Zverev már 6:4, 4:2-re vezetett a 18. helyen álló Alex de Minaur ellen, de ezután csak négy gémet tudott hozni, és 14 kettős hibával zárta a meccset. Mivel Nick Kyrgios előzőleg két szettben megverte Jan-Lennard Struffot, a páros mérkőzésnek már nem maradt tétje.

Perth-ben az oroszok remekül kezdtek, Karen Hacsanov (17.) igazolta a papírformát az olasz Stefano Travaglia (84.) ellen. A folytatásban Danyiil Medvegyev a 6:1-re elvesztett nyitószettet követően fordított Fabio Fogninivel szemben, ezzel az oroszok behozhatatlan előnyre tettek szert.

A sydneyi C-csoportban a bolgárok elvesztették az első mérkőzést a britek ellen, ám a következő egyesben Grigor Dimitrov szetthátrányból fordított, és Bulgária a párost is megnyerve győzött.

Az először sorra kerülő ATP-kupán tíz napon át 24 válogatott csap össze, a viadal összdíjazása 15 millió dollár. A hat kvartettből az elsők és a két legjobb második jut tovább a negyeddöntőbe, melynek összecsapásaira jövő csütörtökön és pénteken kerül sor Sydneyben. Az elődöntőket jövő szombaton, a finálét egy nappal később bonyolítják le ugyancsak a Ken Rosewall Arenában.

ATP-KUPA, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT (SYDNEY)
Bulgária–Nagy-Britannia 2–1

Dimitar Kuzmanov–Cameron Norrie 2:6, 6:3, 2:6
Grigor Dimitrov–Daniel Evans 2:6, 6:4, 6:1
Dimitrov, Alekszandar Lazarov–Jamie Murray, Joe Salisbury 7:6 (7–5), 6:7 (2–7), 11–9 – döntő rövidítés