ATP-kupa: Nadal kikapott, de a spanyolok így is elődöntősök

MTI MTIMTI MTI
2020.01.10. 15:20
A szerbek lesznek az oroszok ellenfelei az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa elődöntőjében, miután pénteken 3:0-ra legyőzték Kanadát. A másik ágon Spanyolország Rafael Nadal veresége ellenére legyőzte Belgiumot.

Dusan Lajovics és a szerb páros egyformán két szettben, míg Novak Djokovics játszmahátrányból fordítva bizonyult jobbnak kanadai ellenfelénél.szerb páros egyformán két szettben, míg Novak Djokovics játszmahátrányból fordítva bizonyult jobbnak kanadai ellenfelénél.

A spanyolok Roberto Bautista sima győzelmével kezdtek a belgák ellen, ám David Goffin a folytatásban két játszmában legyőzte Rafael Nadalt. Belgium a páros meccs első szettjét is megnyerte, a Pablo Carreno Busta, Nadal duó a másodikban egyenlített, majd lendületből behúzta a döntő rövidítést is.

A szombati elődöntőben Szerbia Oroszországgal, Spanyolország Ausztráliával találkozik.

Az első alkalommal kiírt ATP-kupán tíz napon át 24 csapat csap, illetve csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár.

ATP-KUPA, AUSZTRÁLIA
NEGYEDDÖNTŐ
Szerbia–Kanada 3:0
Dusan Lajovics–Félix Auger-Aliassime 6:4, 6:2
Novak Djokovics–Denis Shapovalov 4:6, 6:1, 7:6 (7-4)
Nikola Cacsics, Viktor Troicki–Peter Polansky, Adil Shamasdin 6:3, 6:2

Spanyolország–Belgium 2:1
Roberto Bautista
–Kimmer Coppejans 6:1, 6:4
Rafael Nadal–David Goffin 4:6, 6:7 (3-7)
Pablo Carreno Busta, Nadal–Sander Gille, Joran Vliegen 6:7 (7-9), 7:5, 10–7 – döntő rövidítés