Arn számára véget ért az acapulcói verseny

2011.02.25. 07:28
Arn Gréta számára a negyeddöntő jelentette a végállomást Acapulcóban (Fotó: Action Images – archív)
Arn Gréta három játszmában vereséget szenvedett a svéd Johanna Larssontól az acapulcói WTA-torna negyeddöntőjében.

Két sikeresen megvívott mérkőzés után a torna 3. kiemeltje, Arn újabb győzelemre készült. A magyar játékos ellenfele a legjobb nyolc között a világranglistán 74. Johanna Larsson volt, aki a második fordulóban a francia színekben versenyző Mathilde Johanssont búcsúztatta. Ezúttal pedig Arnt...

Pedig jól indult a mérkőzés a magyar lány számára, aki egyből megbrékelte ellenfelét, a folytatásban azonban nem tudott mit kezdeni a svéddel. 1:0-s Arn-vezetés után Larsson gyakorlatilag teljesen lefojtotta a magyar lány játékát, s sorozatban hat megnyert játékkal elvitte az első szettet.

A második játszmában Arn 3:1-re elhúzott ellenfelétől, ezután azonban ismét elbukta adogatójátékát. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a játékosok, a szett végét azonban Arn bírta jobban, s a 6:4-re megnyert játszmával egalizált.

A döntő szettben azonban ismét Larsson volt a jobb (6:2), s végül 132 percnyi játék után búcsúztatta Arnt.

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, ABIERTO MEXICANO TELCEL, ACAPULCO (220 000 dollár, salak)
NEGYEDDÖNTŐ
Medina Garrigues (spanyol)–Suárez Navarro (spanyol, 7.) 6:2, 2:2-nél Suárez Navarro feladta
Dulko (argentin, 4.)–Pous-Tio (spanyol) 3:6, 7:5, 6:0
Larsson (svéd)–Arn (magyar, 3.) 6:1, 4:6, 6:2
Parra Santonja (spanyol, 6.)–Domínguez Lino (spanyol) 2:6, 6:3, 6:2
AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Medina Garrigues (spanyol)–Dulko (argentin, 4.)
Larsson (svéd)–Parra Santonja (spanyol, 6.)
ATP 250-ES TORNA, DELRAY BEACH INTERNATIONAL TENNIS CHAMPIONSHIPS, DELRAY BEACH (442 500 dollár, kemény pálya)