Nemzetisport.hu online 2005.05.05 21:52 Frissítve: 2010.12.29 00:04

Tenisz: Roddick sportszerű gesztusa miatt veszített

Nem akármilyen mérkőzésen búcsúzott a római férfi tenisztorna további küzdelmeitől az első helyen kiemelt Andy Roddick. Az amerikai teniszezőnek 7:6, 5:3-nál meccslabdája volt, amikor ellenfele, a spanyol Verdasco második szerváját a bíró rossznak látta, Roddick azonban bemondta, hogy jó a szerva, hiszen csípte a vonalat. A spanyol ettől kezdve megtáltosodott, hárított két újabb meccslabdát éé végül három szettben verte a rendkívül sportszerű amerikait.
Nagy meglepetés, hogy búcsúzott a tornától a múlt heti Estoril Open győztese, a harmadik helyen kiemelt argentin Gaston Gaudio is, őt a spanyol David Ferrer mosta le két játszmában a pályáról. Nem túl biztató előjellel várhatja tehát a Roland Garrost a dél-amerikai címvédő...

ATP-torna, Róma, nyolcaddöntő
Verdasco (spanyol)-Roddick (amerikai, 1.) 6:7, 7:6, 6:4
Ferrer (spanyol)-Gaudio (argentin, 3.) 6:0, 6:1
Stepanek (cseh, 15.)-Almagro (spanyol) 4:6, 6:4, 6:2
2021.09.26 20:35:39

Tenisz MTI/K. B.

A csapat behozhatatlan, 14–1-es előnyre tett szert, így nyert Bostonban.

2021.09.26 08:55:05

Tenisz LÁNDORI BALÁZS

Huszonkét évvel az első GS-győzelme után végre magához ölelné a 24. egyéni trófeáját.