La Liga: Nasri hibája a Sevilla győzelmébe került – videó

2017.02.05. 13:57
A Sevilla otthon gól nélküli döntetlent játszott a Villarreallal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában. A hazaiaknál Samir Nasri büntetőt hibázott. A Real Sociedad hazai pályán 3–2-re megverte a kieső helyen álló Osasunát, míg az Alavés 4–2-es győzelmet aratott a Sporting Gijón otthonában.

Bár a Sevilla birtokolta többet a labdát, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a mérkőzés eldöntésére. A legnagyobbat a hazaiak puskázták el Samir Nasri révén, a második félidő elején: a francia középpályás gyengén elvégzett büntetőjét könnyedén védte a Villarreal kapusa, Sergio Asenjo.

A Sevilla továbbra is a 3. helyet foglalja el a táblázaton – igaz, immár ponthátrányban van a Barcelonával szemben.

Nasri kihagyott tizenegyese

A Real Sociedad hazai pályán 3–2-re megverte a kieső helyen álló Osasunát, míg az Alavés 4–2-es győzelmet aratott a Sporting Gijón otthonában.

Az Osasuna az első félidő után még vezetett az Anoetában, és sokáig jobban is alkalmazkodott az időjárási körülményekhez, mint a Real Sociedad, ám a San Sebastián-i együttes a második játékrész közepén negyedóra leforgása alatt három gólt szerzett, és ez elég volt számára a győzelemhez.

A pamplonai csapat ezt követően hamar szépített, majd eltalálta a kapufát, de minden igyekezete ellenére nem sikerült pontot mentenie – pedig a játék összképét tekintve lehet, hogy megérdemelte volna.

A Király-kupa-elődöntő hazai visszavágójára készülő Alavés 4–2-re nyert az Osasunához hasonlóan kieső helyen álló Sporting Gijón vendégeként. A kék-fehérek a La Ligában először szereztek négy gólt idegenbeli mérkőzésen. Az asztúriai csapat az előző hét fordulóban csak egy pontot gyűjtött.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
21. FORDULÓ
Sevilla–Villarreal 0–0

Sporting Gijón–Deportivo Alavés 2–4 (L. Traoré 84., C. Castro 91., ill. Sobrino 10., C. Santos 58. – 11-esből, Édgar 70. – 11-esből, Alexis 86.)
Real Sociedad–Osasuna 3–2 (Raúl Navas 62., Vela 72., Juanmi 77., ill. Kodro 25., Sergio León 79.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Granada–Las Palmas

KORÁBBAN

Málaga–Espanyol 0–1 (Piatti 17.)
FC Barcelona–Athletic Bilbao 3–0 (Paco Alcácer 18., Messi 40., Al. Vidal 67.)
Atlético Madrid–Leganés 2–0 (F. Torres 15., 51.)
Valencia–Eibar 0–4 (S. Enrich 28., 77., Adrián 45+3. – 11-esből, Dani García 57.)

A Deportivo La Coruna–Betis és a Celta Vigo–Real Madrid mérkőzéseket elhalasztották!

1. Real Madrid 19 14 4 1 51–17 +34 46
2. Barcelona 21 13 6 2 55–18 +37 45
3. Sevilla 21 13 4 4 43–28 +15 43
4. Atlético Madrid 21 11 6 4 36–16 +20 39
5. Real Sociedad 21 12 2 7 34–30 +4 38
6. Villarreal 21 9 8 4 28–14 +14 35
7. Eibar 21 9 5 7 32–29 +3 32
8. Espanyol 21 8 8 5 29–27 +2 32