Ronaldo nélkül is sima Real Madrid-siker

2010.02.06. 23:58
Sergio Ramos ugrik a neki gólpasszt adó Granero nyakába (Fotó: Reuters)
A Real Madrid hazai pályán 3–0-ra győzött az Espanyol ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. Az eltiltott Cristiano Ronaldót nélkülöző madridiak már az ötödik percben megszerezték a vezetést Sergio Ramos fejesével, majd még az első félidőben Kaká növelte az előnyt. A végeredményt a 90. percben betaláló Gonzalo Higuaín állította be.

A Barcelona győzött, így a Real Madridnak is hasonlóképp kellett tennie, hogy ne szakadjon le még jobban nagy riválisától. Az eltiltott Cristiano Ronaldót nélkülöző „blancók" szurkolóinak nem is kellett sokáig várniuk a vezető gól megszületésére, az 5. percben Sergio Ramos remekül mozdult Esteban Granero jobb oldali beadására, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–0

A folytatásban a kezdőcsapatban helyet kapó Raúl és Carlos Kameni külön párbajt vívott. A madridi csatár rendre fejjel próbálta bevenni az Espanyol kapuját, de a kameruni kapus minden alkalommal bravúrral védeni tudott. A vendégek szempontjából apró szépséghiba volt, hogy az első ilyen alkalomnál a kipattanó Kaká elé került, ő pedig kétgólosra növelte a Real előnyét. 2–0

Az Espanyol egyetlen veszélyes lövését David García eresztette meg még a találkozó legelején, ezen kívül nem nagyon okozott riadalmat a vendégcsapat Iker Casillas kapujánál.

A második játékrész első említésre méltó eseménye is a barcelonai alakulathoz kötődött, a csereként beálló Iván Alonso lőtt az oldalhálóba. Nem sokkal később Kaká még közelebb járt a gólhoz, de ő meg a kapufát találta el.

Az Espanyol támadójátéka a hátralévő időben sem javult fel, így a hazaiak könnyedén tartották a számukra tökéletes eredményt. A slusszpoén a csereként beálló Gonzalo Higuaíné volt, aki egy előreívelt labdát gyönyörű mozdulattal vett le, majd a védőjén átjutva nem hibázta el a ziccert. 3–0