Primera División: Falcao elképesztő - öt gólt vágott a Depornak

2012.12.09. 20:50
Falcao ötször villant a Depor ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában az Atlético Madrid az ötgólos Radamel Falcao vezérletével 6–0-ra legyőzte a sereghajtó Deportivo La Corunát.

Az Atlético gólcsapját Diego Costa nyitotta meg a 23. percben egy fejesgóllal, a folytatás viszont Radamel Falcaóról szólt. A kolumbiai támadó – akit néhányan már Lionel Messivel és Cristiano Ronaldóval emlegetnek egy lapon – öt perccel később egyedül mehetett a kapura a jobb oldalon, s higgadtan kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2–0

Még a szünet előtt ismét villant a „Tigris": egy bal oldali beadás után mellel maga elé tette a labdát és tizenhét méterről hatalmas gólt vágott balról a kapu bal oldalába. 3–0

A sereghajtó Deportivo talán legszívesebben már itt lefújta volna a meccset, de pechjére volt hátra még egy félidő, még nagyobb balszerencséjére pedig egy fáradhatatlan Falcao is ott volt a pályán, aki hét perc alatt háromszor is betalált.

Előbb a 64. percben büntetőből, majd fejjel közelről értékesített egy a kipattanó labdát, végül pedig két embert becsapva lőtt a Daniel Aranzúbia hálójába – beállítva a végeredményt. 6–0

Falcao öt góljával egyéni csúcsot állított fel (korábban a Villarreal ellen négy gólt már szerzett egy Európa-liga-meccsen még a Porto színeiben), ráadásul Fernando Morientes 2002-es, ötgólos meccse óta az első a spanyol ligában, aki ennyiszer talált be egy meccsen. Öt gólt még Lionel Messi sem szerzett egy bajnokin – a Bajnokok Ligájában a Leverkusen ellen azért egyszer igen.

A gólkirályi címért folytatott harcban a 26 éves csatár megelőzte Cristiano Ronaldót: Falcao ezzel az ötössel már 16-nál jár, míg a portugál aranylabdás 13-nál. Az éllovas továbbra is a 21 gólos Lionel Messi.