Primera División: eseménydús meccset nyert a Valencia

2012.12.21. 22:01
A spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 17. fordulójának pénteki játéknapján a Valencia hazai pályán 4–2-es győzelmet aratott az öt forduló óta veretlen Getafe ellen. A „denevérek" győzelmükkel pontszámban utolérték és megelőzték legyőzöttjüket.

A mérkőzés első góljára a 39. másodpercig (!) kellett várni – ekkor Roberto Soldado fejelt a vendégek kapujába Szofian Feguli beadását követően. Érdekesség, hogy a Getafe sosem kapott ilyen gyorsan gólt a spanyol első osztályban. Hat perccel később Jonas kényszerítőzött a tizenhatos előterében Soldadóval, majd a brazil játékos néhány igazítás után a kapu jobb oldalába tekert. Újabb hat perc telt el a találkozóból, amikor Álvaro Vázquez góljával szépített a Getafe.

A vendéggólt követően tizenhét perc gólcsend következett, amit a 30. percben Ricardo Costa fejese tört meg, ezzel ismét két gól volt a valenciaiak előnye, amelyet az 59. percben Alexis faragott újból egy gólra.

A mérkőzés végérvényesen a 93. percben dőlt el: a szellősen védekező Getafe kapuját a három perccel korábban csereként beállt Nelson Haedo Valdez vette be, kialakítva ezzel a 4–2-es végeredményt.

A Valencia két hazai vereség után nyert ismét a Mestallában, a Getafe öt forduló után először hagyta el vesztesen a pályát.

PRIMERA DIVISIÓN
17. FORDULÓ
Valencia–Getafe 4–2 (Soldado 1., Jonas 7., R. Costa 30., Valdez 93. ill. Vázquez 13., Alexis 59.)