La Liga: fordított, és nyert a Valencia; tovább menetel a Rayo

2021.12.05. 22:59
Hátrányba került, majd győzött a Valencia (Fotó: Getty Images)
A Valencia 2–1-re felülmúlta idegenben a Celta Vigót, a Rayo Vallecano 1–0-ra legyőzte az Espanyolt, míg az Elche 3–1-re nyert a Cádiz ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A játéknap első mérkőzésén a várakozáson felül szereplő újonc, a Rayo Vallecano az előző idényben még szintén másodosztályú Espanyolt fogadta. A mérkőzésen csak egy találat esett, azt pedig a vendégek játékosa, Leandro Cabrera szerezte, de a saját kapujába találva (1–0). A Rayo ezzel feljött a hatodik helyre, és mindössze két pontra van a BL-szereplést érő negyedik pozíciótól.

A folytatásban izgalmakkal teli meccset játszott egymással az Elche és a Cádiz. Előbbi egy büntető révén jutott előnyhöz, majd a vendégek is kaptak egyet, de nem tudták gólra váltani. A 75. percben kétgólosra nőtt az Elche előnye, majd a 91. percben szépített a Cádiz, de utána még kapott egy gólt, így 3–1 lett a vége.

Az Osasuna ezt követően gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a sereghajtó Levantéval. Utóbbi ezzel már 24 bajnoki mérkőzés óta nyeretlen, amivel beállította a Sporting Gijón 1998-as negatív rekordját.

A játéknap utolsó mérkőzésén a hazai pályán játszó Celta Vigo már a 11. percben vezetést szerzett a Valencia ellen, miután Iago Aspas a kapu közvetlen közelébe cselezte magát, majd higgadt befejezést választott. Nyolc perccel később egyenlített a Valencia: a hazai kapus, Matias Dituro hibáját Hugo Duro használta ki könyörtelenül.

A meccs első gólját szerző Aspas nem sokkal a találata után sérülés miatt elhagyta a pályát, ez pedig meglátszott a csapata támadójátékán, miközben a Valencia még egyszer megvillant: José Gayá Pazar átadása után Maximiliano Gómez használta ki a ziccert. 1–2

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Espanyol
1–0 (Cabrera 54. – öngól)
Elche–Cádiz 3–1 (Fidel 13. – 11-esből, Tete Morente 75., Josan 90+3., ill. A. Fernández 90+1.)
Levante–Osasuna 0–0
Celta Vigo–Valencia 1–2 (Aspas 11., ill. Hugo Duro 19., M. Gómez 53.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Mallorca 1–2
(Matheus Cunha 68., ill. Russo 80., Kubo 90+1.)
FC Barcelona–Real Betis 0–1 (Juanmi 79.)
Sevilla–Villarreal 1–0
(Ocampos 16.)
Real Sociedad–Real Madrid 0–2 (Vinícius Júnior 48., Jovics 57.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Granada–Deportivo Alavés 2–1 (Antonio Puertas 14., S. Arias 86., ill. Abram 81. – öngól)