Real Madrid–Barcelona: viharos szuperrangadó, hazai sikerrel

A  Real Madrid 2–1-re megverte odahaza a Barcelonát a spanyol élvonal, a La Liga 30. fordulójának szuperrangadóján.

30. FORDULÓ

Real Madrid–Barcelona 2–1 (2–0)
Madrid,Alfredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. V:Gil Manzano
Real Madrid:Courtois – Lucas Vázquez (Odriozola, 43.), Éder Militao, Nacho, F. Mendy – Casemiro, T. Kroos (Isco, 72.), Modric – F. Valverde (Asensio, 61.), Benzema ( Mariano Díaz, 72.), Vinícius Júnior (Marcelo, 72.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Barcelona:Ter Stegen – Mingueza, R. Araújo (Moriba, 72.), Lenglet – Dest (Griezmann, a szünetben), Busquets (S. Roberto, 65.), F. Jong, Alba – O. Dembélé, Messi, Pedri.Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:Benzema (13.), T. Kroos (28.), ill. Mingueza (60.)
Kiállítva:Casemiro (90.)

A remek formában lévő Real Madridhoz látogatott a Bajnokok Ligája-kiesés után a bajnokságban egyre jobban futballozó Barcelona, és az első félidőben a fővárosiak voltak jobbak.

Karim Benzema szenzációs gólt sarkazott a később lesérülő Lucas Vázquez beadása után, Toni Kroos szabadrúgásból esett góljához azonban nem kis szerencse kellett, a labda megpattant Sergino Dest hátán és Jordi Alba fején is, mielőtt a hálóba került.

Benzema az előző kilenc bajnokiján nem szerzett gólt a katalánok ellen, megszakadt ez a sorozata, ellenben már a hatodik idényében jutott el 25 gólig, erre korábban csak Raúl, Cristiano Ronaldo, Alfredo Di Stéfano és Puskás Ferenc volt képes a Real színeiben.

Nem adta fel természetesen a Barca, a 45. el Clásicóját vívó Lionel Messi szögletből lőtt a kapufára, majd a fordulás után az első el Clásicóján pályára lépő Óscar Mingueza szépített, majd kihagyott egy ziccert.

A másik oldalon Vinícius Júnior elszórakozott két helyzetet, de rossz beadása a kapufára pattant egy védőről, Kroos hét méterről fejelt a kapu mellé, Zinédine Zidane meg beküldte Marco Asensiót, majd az Isco, Marcelo, Mariano Díaz triót is.

A második félidő elején hatalmas eső áztatta el a pályát, néha alig lehetett ellátni az egyik kaputól a másikig, a hajrára visszább vett a tempóból az Esőisten és a hazai csapat is. Ferland Mendy majdnem összehozott egy büntetőt a második félidőben is (az elsőben is megúszott egy kemény belépőt), előtte Alba lőtt a kapu mellé.

Casemiro még izgalmasabbá tette a hajrát, mert a 90. percben piros lapot kapott, Marcelo eldönthette volna ellenben a rangadón, de elpuskázta a lehetőségét – majdnem csúnyán megbánták a madridiak ezt, mert Ilaix Moriba közelről a lécre lőtt, majd Trincao blokkolta Marc-André ter Stegen lövését.2–1

Korábban
GetafeCádiz 0–1 (Timor 64. – öngól)
Athletic BilbaoAlavés 0–0
Eibar–Levante 0–1 (De Frutos 45+2.)
Huesca–Elche 3–1 (Rafa Mir 3., 87. – a másodikat 11-esből, Sandro Ramírez 30., ill. Vavro 4. – öngól)

Vasárnap
14.00:Villarreal–Osasuna (Tv:Spíler2)
16.15:Valencia–Real Sociedad (Tv:Spíler2)
18.30:Real Valladolid–Granada (Tv:Spíler2)
21.00:Real Betis–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)

20. Eibar304111522–36–1423

Piqué még reklamál valamit a pályán a sporinál. De akkor is vége.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC LÉC, NEM IGAZ, MORIBA JOBBAL HÉT MÉTERRŐL A LÉCRE LŐ, Ter Stegen jobbal 16-ról kapura lő aztán, estében, de blokkol Trincao! Alba ballal a 16-osról a léc fölé talál, ezzel vége.

90+3. perc Alba beadását a jobb sarok mellé fejeli Braithwaite az ötös elől.

90+3. perc Marcelo!!! Az ötös bal sarka elől ballal a kapushoz gyalogolja a labdát, mi maradt ki? Díaz fejjel indított, Mingueza odalépett a brazil lövésébe.

90+2. perc Messi passzát Moriba jobbal 20-ről a kapu fölé vágja, jócskán.

90+1. perc Messi ballal kissé jobbról, 19-ről a léc alá tekerné a labdát, de figyel Courtois.

Négy perc a ráadás.

90. perc Emberelőnyben a Barca!

90. perc CASEMIRO kap még egy sárga lapot, felrúgja abszolúte fölöslegesen a 16-os jobb sarka előtt Minguezát.

89. perc Casemiro kap sárga lapot Messi felborításáért.

1980-ban veszítette el utoljára Barca-edző első két el Clásicóját.

Mendy kézzel megfogta a támadó kezét, aki talán túl nagyot esett. Nem kell hanyattesni minden kézfogótól, megmondta már Gábor Zsazsa is.

83. perc Odriozola nem figyel Messi passza után, Alba ballal 13-ról kapura lő, de a hosszú sarok mellé, Mendy elalszik, majd odakap Braithwaite kezéhez. VAR. Korner, sárga lap Jordi Albának és Ronald Koemannak reklamálásért.

82. perc Vendégcserék (Trincao be, Pedri le, Martin Braithwaite be, Dembélé le), majd Isco lő jobbal a léc fölé Asensio passza után a 16-osról.

Akkora az eső, beázott a játékvezetői technika, Messi mezt cserél, annyira átázott.

77. perc Marcelo ballal nagyon a kapu mellé lő a 16-os bal sarka elől, ő most a csk. Benzema után.

Mingueza első el Clásicóján betalált. És majdnem duplázott.

75. perc NEM GÓL, Messi ballal jobbról Moriba elé emel, aki hétről, középről Courtois ölébe fejeli a labdát!

72. perc Hármas csere, Kroos, Vinícius és Vinícius le, Mariano Díaz, Isco és Marcelo be. Ilaix Moriba meg Araújót váltja.

70. perc Mellé, Roberto passzát Mingueza jobbal az ötös jobb sarka elől ellövi keresztbe a labdát a túlsó alsó mellett, előtte Messi 22 méteres szabadrúgását Kroos hárította, felugorva, könyökkel.

68. perc Nacho kap sárga lapot Messi buktatásáért, eltiltás.

Csak a Bayern (15), az Inter (14) és a Montpellier (14) fejelt több gólt a topligákban, mint a Madrid (13).

68. perc Vinícius nem tud csak hátrafelé fejelni a jobb alsó elől Asensio beadása után, Kroos hétről meg Minguezához fejeli a labdát. Amúgy is a kapu mellé ment volna.

66. perc Vinícius... képtelen az ötös felé érkező Benzema elé passzolni kissé balról, tíz méterre kellett volna pontosan passzolnia.

64. perc Sergi Roberto be, Busquets be.

63. perc A Barca az esőmenő, Alba balról ballal középre ad, kivetődik bátran Courtois.

61. perc KAPUFA, Vinícius ad be ballal az ötös bal sarka elől, Araújóról a rövid oldali kapufa tövére pattan a labda.

61. perc Marco Asensio be, Valverde le.

60. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, ÓSCAR MINGUEZA jobbal a bal alsó sarokba lő csizmaszárral középről, hét méterről, Alba bal oldali, ballábas beadása után. Griezmann okosan engedte el előtte a labdát. 2–1!

Apropó, Benzema: mivel sorozatban 7. bajnokiján is betalált, csatlakozott a XXI. századi klubrekorderekhez, a Ruud van Nistelrooy, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale hármashoz.

56. perc Casemirót felrúgja Lenglet, tovább, Odriozola jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad középen Benzema. Majd a gall nem sokra rá ballal 17-ről nem sokkal lő a léc fölé.

55. perc A pályára lecsap a monszun, de látjuk, hogy De Jong jobbról zseniálisan teker Griezmann elé, aki ballal öt méterről a jobb alsó mellé lő. Megússza, mert les...

53. perc Benzema jobb oldali kapos beadását Kroos jobbal 25-ről magasan a léc fölé hamarkodja.

Történelme során harmadszor nyerhetne sorozatban 10 bajnokit a Barca. 2011 és 2013 után.

48. perc Egyre jobban esik.

48. perc Vinícius ad világtalan passzt az ötös jobb sarka elől, Dembélé jobb oldali beívelését Militao kifejeli az ötösről.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Antoine Griezmann váltja Destet.

A Barcelona előző hét Real elleni idegenbeli meccsőből ötöt megnyert, 2008 óta nem veszített egymás után kétszer Madridban.

Nagyon kevés a szabadrúgásból esett gól az el Clásicón. Kroos elődei:
Roberto Carlos, 2000
Ronaldinho, 2005
Messi, 2012
Messi, 2012
Kroos, 2021

Benzema a 6. realos idényében jut el 25 gólig, előtte ezt Di Stéfano, Puskás, Raúl és Cristiano Ronaldo tette meg csak.

E PÁRHARC LEGJOBB GÓLLÖVŐI
Lionel Messi 26
Cristiano Ronaldo 18
Alfredo Di Stéfano 16
Raúl 15
Puskás Ferenc 12

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Messi az ötös jobb sarka elől Courtois-ba lő Dembélé szöglete után. Kezezett előtte.

45. perc Mendy ment a felfutó Dest elől, szögletre. KAPUFA, Messi jobbról ballal a túloldali kapufára tekeri a kornert, Courtois mellényúlt.

Két perc a ráadás.

43. perc Álvaro Odriozola váltja őt.

40. perc Vázquez a földön, csere lesz. Sokak szerint ez volt utolsó el Clásicója.

37. perc Mendy szereli határozottan az 16-oson belül Dembélét, de tovább, megúszta a Real! Ezt már nem, Vázquez és Busquets összecsúszik, ápolás.

Szitál az eső Madridban.

35. perc Kroos bal oldali kornerét Valverde tízről kapásból kapura teszi, bokkolják a védők a lövést, akár csak Militao nyolcméteres ismétlését.

1978 után nyerhet egymás után háromszor a Barca ellen a Real. És 2008 óta verheti meg a ligában oda-vissza.

34. perc KAPUFA! De Jong passzol jobbról az ötös és Dembélé elé, kilép a falból és szerel Militao. Kontra, Vinícius megindul, keresztpasszát jobbal Valverde a jobb oldali kapufa tövére vágja, az ötös jobb sarka elől, a kipattanót Vázquez jobbal 14-ről feladja a bal kapufa elől éppen visszafutó kapusnak.

Ez a 92. stadion, ahol játszik a Barca a hazai ligában, 93 különböző stadionnál tart a Real Madrid, Espanyol, Atlético Madrid, Athletic Bilbao négyes.

Érdekes, Ramos először hagy ki el Clásicót!

30. perc Vinícius nem lő ballal az ötös jobb sarka elől, Benzema passza után, bedob két fölösleges cselt, majd egy mókás műesést.

28. PERC ITT A GÓL, TONI KROOS jobbal kissé balról, 19-ról a jobb felsőbe lő, a labda megpattant a sorfal mellett felugró Dest hátán, a gólvonalon álló Alba menthetne, de csak a kapu közepébe tudja fejelni a labdát. 2–0!

26. perc Messi elveszít, Vinícius nagyon gyors, ellöki őt a 16-os előtt Ronald Araújo. Sárga lap is.

24. perc Benzema 26 méteres szabadrúgása bűnrossz.

23. perc Pedri kap sárga lapot a cselezgető Casemiro felvágásáért. A brazilból ma kitört a benne él Rai.

Messi: 45 meccs a Real ellen, 40 kanadai ponttal. De az előző 4 bajnokin gólképtelen maradt.

#ElClasico = #FairPlaypic.twitter.com/jkGFzAwRnp

Benzema az előző 9 bajnokiján nem talált be a Barca ellen!

19. perc A bal oldalon aktívabb a Barca, Kroos odalép Albának, szabadrúgás. Messi beadása után Lenglet ellöki Casemirót, szabadrúgás kifelé.

16. perc
Messi bal oldali, ballábas beadásáról milliméterekkel marad le a csoda magasra ugró Dembélé a hazai kapu torkában!

Benzema: 35 meccs az idényben, 6 gólpassz, 25 gól. A Barca ellen 39 meccsen 10 gól, 9 assziszt.

13. PERC VEZET A REAL MADRID! Valverde futtatja a jobbon Vázquezt, aki jobbal laposan középre ad, KARIM BENZEMA az ötös rövid sarka elől a kapu rövid sarkába sarkazza a labdát. Araújo lemaradt, Ter Stegen nem érhette el: 1–0!

12. perc Vinícius bedob egy rossz cselt, majd rosszul passzol, kontra, Messit szereli Vázquez a 16-os előtt. Messi és Ramos: 45-45 el Clásico.

9. perc Sokkal jobban kezd a Barca, Alba bal oldali beadását középre üti ki Courtois, kivetődve, de Militao kisegíti, majd Mingueza lő jobbal 23-ról a léc fölé, kissé jobbról.

A Real 12, a Barca 19 bajnoki óta veretlen, 2, ill. 3 iksszel.

5. perc Modric menti Messi jobb oldali beadását, Pedri balról jobbal ad középre, ebbe meg Valverde lép bele.

4. perc Casemiro bedob egy cselt Messi mellett, aki fellöki a szűrőt. Argentin-brazil barátság, most fordított felállásban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban.

Nagy lehetőség kapujában

BUKÁS, a Marca szerint a Pool és a Barca elleni két meccsen 15 millió eurót bukott a Real a zárt kapuval.

A Real Madrid a harmadik helyen áll, két ponttal marad le a második Barcelona mögött. Mindkét alakulat remek formában van, a „királyi gárda” kilenc forduló óta veretlen (7–2–0), míg Lionel Messiék 19 bajnoki óta nem találtak legyőzőre (16–3–0). Pályaválasztóként a Real háromszor betlizett a bajnokságban, az Alavés, a Cádiz és a Levante vitt el tőle három pontot. A Barca vendégként szintén háromszor kapott ki, a Getafe, a Cádiz és az éllovas Atlético otthonából távozott üres kézzel.
Real Madrid–Barcelona
2017–2018: 0–3, 2–2, 2018–2019: 0–1, 1–5, kupa: 0–3, 1–1, 2019–2020: 2–0, 0–0, az ősszel: 3–1

„Ellenfelünk rendre többet birtokolta a labdát a legutóbbi el Clásicókon, ráadásul számíthat Lionel Messire, aki a Barcelona legjobb labdarúgója. Óvatosnak kell lennünk, az argentin nagyon veszélyes, bármikor megvillanhat” – zárta gondolatait Karim Benzema.

Ugyanakkor a másik oldalon is vannak klasszisok, akik veszélyt jelenthetnek a királyi gárdára. Kétségtelen, a Barcelonából kiemelkedik Lionel Messi játékával – no meg a 23 bajnoki góljával –, a hatszoros aranylabdásra ismét megkülönböztetett figyelem irányul.

„Vini fiatal futballista, én hiszek benne, minden adva van ahhoz, hogy sikeres legyen a Real színeiben – folytatta a spanyol bajnoki címvédő 33 esztendős francia támadója. – Sokat beszélek vele a pályán, időnként talán hangosabban a kelleténél, csupán a saját érdekében kritizáltam korábban. Tudom, hogy többet adhat még a csapatunknak, mert amikor jó formában van, fenomenálisan játszik.”

A szombati el Clásico fontos a bajnoki címért folytatott küzdelem szempontjából, hiszen a Barcelona egy pontra, a Real Madrid háromra van a listavezető Atlético Madridtól. Talán Zinédine Zidane csapata várhatja kedvezőbb lélektani helyzetből a rangadót – az ősszel 3–1-re legyőzte katalán riválisát –, mivel kedden 3–1-es önbizalom-növelő sikert aratott a Liverpool felett a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első találkozóján. Az angolok elleni meccs hősétől, a két gólt szerző Vinícius Júniortól ismét sokat várnak Madridban, noha korábban nem mindig volt így.

Alighanem sokan egyetértenek Karim Benzemával. „Nekem az el Clásico a világ legjobb mérkőzése – nyilatkozta a Real Madrid francia csatára a La Liga hivatalos oldalának. – Mindkét klub történelme fényes, a játékosok átérzik az összecsapás jelentőségét. Régen mindig arról álmodoztam, hogy ehhez hasonló találkozón szerepeljek, és szerencsés vagyok, mert hosszú évek óta megadatik nekem.”

„Nem akarom, hogy ez legyen Messi utolsó el Clásicója. Azt akarom, hogy a Barcelonában maradjon. Jó helyen van itt. Az lesz a legjobb, ha marad a La Ligában” – így Zinedine Zidane. A francia mester szerint a Barcelona nagyon erős csapat, sok nagyszerű játékossal.