La Liga: ötgólos meccsen fordított és nyert a Betis az Alavés ellen

CS. M.CS. M.
2021.03.08. 23:03
A hajrában fordítva nyert a Betis az Alavés ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának hétfői játéknapján a Real Betis – kétgólos hátrányból felállva – 3–2-re legyőzte hazai pályán a Deportivo Alavést.

Már a 12. percben előnybe került az Alavés: Joselu talált be (0–1). Bő tíz perccel később már két góllal vezettek a vendégek, ezúttal Édgar Méndez volt eredményes közelről (0–2). Az első félidőben mindössze két lövéssel próbálkozott az Alavés, 11-gyel a Betis, de így is a vendégegyüttes szerzett jelentős előnyt.

A második félidőben még nagyobb nyomást helyezett az Alavésra a Betis, és szépen lassan felőrölte ellenfelét. A 61. percben Borja Iglesias talált be büntetőből, majd húsz perccel később Joaquín egyenlített (2–2). A 88. percben az első Betis-gólt szerző Iglesias fejelt az Alavés kapujába, ezzel megnyerte a hazaiaknak a meccset (3–2).

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Real Betis–Deportivo Alavés 3–2
(Borja Iglesias 61. – 11-esből, 88., Joaquín 81., ill. Joselu 12., É. Méndez 24.)
Vasárnap játszották
Atlético Madrid–Real Madrid 1–1 (L. Suárez 15., ill. Benzema 88.)
Huesca–Celta Vigo 3–4
(Sziovasz 14., Rafa Mir 16., Ferreiro 74., ill. Santi Mina 5., Nolito 37., Hugo Mallo 52., Fran Beltrán 76.)
Real Sociedad–Levante 1–0
(Merino 10.)
Athletic Bilbao–Granada 2–1 (Villalibre 3., Álex Berenguer 90+2., ill. J. Molina 78.)

Szombaton játszották

Osasuna–FC Barcelona 0–2 (Jordi Alba 30., Moriba 83.) – BŐVEBBEN ITT!
Valladolid–Getafe 2–1 (Óscar Plano 14., Weissman 24., ill. Jaime Mata 37.)
Elche–Sevilla 2–1 (Guti 70., G. Carrillo 77., ill. L. de Jong 90.)
Cádiz–Eibar 1–0
(Negredo 40.)

Pénteken játszották

Valencia–Villarreal 2–1(Soler 86. – 11-esből, Guedes 90+2., ill. Gerard Moreno 40. – 11-esből)

1. Atlético Madrid 25 18 5 2 48–17 +31 59
2. FC Barcelona 26 17 5 4 57–22 +35 56
3. Real Madrid 26 16 6 4 44–21 +23 54
4. Sevilla 25 15 3 7 35–20 +15 48
5. Real Sociedad 26 12 9 5 43–21 +22 45
6. Betis 26 13 3 10 36–40 –4 42
7. Villarreal 26 8 13 5 34–29 +5 37
8. Athletic Bilbao 25 9 6 10 36–29 +7 33