La Liga: öngóllal nyert az Atlético, már a harmadik

D. Á.D. Á.
2020.06.23. 21:33
Öngóllal nyert az Atlético Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte a Levantét, a Valladolid pedig 1–1-es döntetlent játszott a Getaféval.

Az Atlético jó formában várta a Levante elleni meccset, hiszen az elmúlt két bajnokiját egyaránt megnyerte. Esélyeshez méltóan, már a 15. percben megszerezte a vezetést Diego Simeone gárdája: a hazai védő, Bruno González szeretett volna menteni, lábáról azonban a labda a kapu közepébe pattant.

A korai vezetésre ráült a madridi gárda, s egészen a mérkőzés végéig meg is őrizte, így a „matracosok” 1–0-ra legyőzték a Levantét. Az Atléticonak ezzel a győzelemmel már 55 pontja van, és a tabella 3. helyét foglalja el.

A másik 19.30-kor kezdődő mérkőzésen is az első félidőben alakult ki a végeredmény: Jaime Mata góljával vezetett a Getafe a Valladolid otthonában, ám a lila-fehérek az 51. percben – de még a szünet előtt – kiegyenlítettek egy tizenegyesnek köszönhetően (1–1).