La Liga: megvan a harmadik feljutó, visszatér a Mallorca

2019.06.23. 22:53
A másodosztályt megnyerő Osasuna és az ezüstérmes Granada után a Mallorca harcolta ki harmadikként a feljutást a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba (La Liga).

A spanyol másodosztályban a 3–6. helyezettek osztályozón csaptak össze az Osasuna és Granada melletti egyetlen feljutó helyért. Az osztályozó döntőjébe a Mallorca és a Deportivo La Coruna jutott, azaz a bajnoki 5. és a 6. Utóbbi kezdte hazai pályán a párharcot, és 2–0-s előnnyel érkezhetett meg a vasárnapi visszavágóra.

A Mallorca már az első félidőben megszerezte a vezetést, a 21. percben a horvát Ante Budimir volt eredményes. A 62. percben Salva Sevilla növelte a hazaiak előnyét, ekkor hosszabbításra állt a párharc. Egészen 20 percig, amikor Abdón Prats talált be, ezzel kialakítva a 3–0-s végeredményt.

A párharcot 3–2-es összesítéssel megnyerő Mallorca így a 2012–2013-as idény után szerepelhet ismét a La Ligában.