La Liga: Lo Celso hozta a három pontot a Betisnek

2019.04.07. 22:19
Lo Celso lett a nyerőember (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság 31. fordulójának utolsó mérkőzésén a Betis három bajnoki után újra győzni tudott, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte a Villarrealt.

A forduló utolsó mérkőzése gyors gólváltással kezdődött: a Betis Giovani Lo Celso pimasz góljával – 16 méterről emelte át szépen a kimozduló kapust – a 11. percben vezetést szerzett, ám az argentin védő, Ramiro Mori szöglet utáni fejessel két percen belül egyenlített.

A második félidőben az első negyedóra letelte után megint Lo Celso talált be, az ötös bal sarkánál ide-oda pattogó labdát okosan lőve a hosszú sarokba. 2–1

Bár a 88. percben egy tizenhatoson belüli kezezés miatt büntetőhöz jutott a Villarreal, a 77-szeres válogatott, kétszeres Európa-bajnok Santi Cazorla nem tudott betalálni a tizenegyespontról (Pau Lopez könnyen fogta a gyatrán, laposan, középre lőtt labdát).

Ezzel megszakadt a Betis három bajnoki mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Real Betis–Villarreal 2–1 (Lo Celso 11., 63., ill. R. Mori 13.)
KORÁBBAN

Celta Vigo–Real Sociedad 3–1 (Aspas 51., 70. – az elsőt 11-esből, M. Gomez 92., ill. Willian José 32.)
Levante–Huesca 2–2 (Roger 19., J. Morales 65. – 11-esből, ill. Enric 63., E. Avila 69.)
Real Valladolid–Sevilla 0–2