La Liga: látványos gólokkal nyert a Celta Valenciában

2018.08.27. 22:06
A Celta Vigo 2–1-re megverte a házigazda Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét az új szezonban.

A tizedik percben Pione Sisto góljával szerezte meg a vezetést a Celta. A dán válogatott támadó egy rövidre sikerült felszabadításra csapott le a tizenhatos baloldalánál, majd egy cselt követően éles szögből a kapus „szemei közé" bombázott (0–1). Hiába birtokolta többet a labdát a házigazda Levante – amelyben ezúttal is kezdőként kapott helyet a volt újpesti Enisz Bardi –, a területeket jól záró vigói védelmet nem sikerült feltörni. Sőt, a 35. minutumban Maxi Gómez Sisto balról a védők mögé játszott labdájára érkezett jó ütemben, felpörgette magának, majd megduplázta a vendégelőnyt (0–2).

A második félidőben egészen a hajráig kellett várni az újabb találatra, José Morales büntetőből szépített a 78. percben (1–2). Több gól viszont már nem született, így a Celta Vigo megszerezte szezonbeli első győzelmét a spanyol élvonalban, míg az első fordulóban a Betist 3–0-ra lelépő Levante ezúttal pont nélkül maradt.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Levante–Celta Vigo 1–2 (J. Morales 78. – 11-esből ill. Sisto 10., Maxi Gómez 35.)